معماری های عجیب

بررسی طراحی و معماری معبد لوتوس هند

معبد لوتوس یکی از عبادتگاه های بهائیان می باشد که در جنوب دهلی واقع است. سالانه افراد زیادی از هر نژاد و مذهبی از این عبادتگاه بازدید می کنند که این موضوع، معبد لوتوس را تبدیل به یکی از پربازدیدترین بناهای مذهبی جهان کرده است. ساختمان معبد لوتوس نمادی از معماری مدرن کشور هند است و در زمینی به مساحت 9.7 هکتار ساخته شده است. در طراحی شکل ساختمان این معبد، از شکل گل نیلوفر الهام گرفته اند که اغلب هندیان این گل را مقدس می دانند. در ادامه این مطلب قصد داریم طراحی و معماری این معبد زیبا را به صورت خلاصه بررسی کنیم، با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید

تاریخچه و معماری موزه گوگنهایم نیویورک

از همان ابتدا موزه گوگنهایم نیویورک به مرکز هنرهای جدید و ایده های نو تبدیل شد. این موزه توسط معمار مشهور و بزرگ، فرانک لوید رایت، طراحی شده است تا مکانی برای نمایش آثار هنری نوآورانه در محیط و فضایی منحصر به فرد باشد. امروزه نیز موزه گوگنهایم نیویورک مقصد بسیاری از گردشگران می باشد که سالانه بازدیدکنندگان زیادی را از سرتاسر جهان، به خود جذب می کند. در ادامه این مطلب قصد داریم به صورت خلاصه تاریخچه و معماری این موزه منحصر به فرد را برای شما عزیزان مورد بررسی قرار دهیم، با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید

بررسی معماری و ساخت موزه هنر دنور

موزه هنر دنور از دو ساختمان قدیمی و جدید تشکیل شده است که توسط یک پل شیشه ای به یک دیگر متصل می شوند. این مجموعه در سال 2006 گسترش پیدا کرد و به غیر از نمایشگاه هنرهای مدرن، امکانات و بخش های رفاهی دیگری نیز به این مجموعه اضافه شد. ساختمان جدید موزه دنور دارای نمای بیرونی خاصی است که دیدن آن برای بازدید کنندگان بسیار جذاب و حیرت انگیز است. در ادامه مطلب به معرفی موزه هنر دنور خواهیم پرداخت و به صورت خلاصه معماری و ساخت آن را بررسی خواهیم کرد، با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید

طراحی و معماری سالن کنسرت والت دیزنی

معماران با ساختمان و بناهایی که طراحی کرده اند، شناخته می شوند. یک طراحی بی پایه و اساس، معمار را به سوژه رسانه ها تبدیل می کند و در مقابل، یک طراحی فوق العاده باعث می شود که کل مردم جهان او را تحسین کنند. با این تعریف، فرانک گری، معمار بزرگ و مشهور کانادایی، خود را با طراحی عالی و خیره کننده کنسرت والت دیزنی لس آنجلس، به تمام جهان شناساند. البته این معمار معاصر، طراحی های شناخته شده و معروف دیگری مانند موزه گوگنهایم بیلبائو را انجام داده است که در نوع خودشان منحصر به فرد هستند. در ادامه مطلب، سالن کنسرت والت دیزنی را به شما معرفی خواهیم کرد و معماری فضای داخلی و خارجی آن را بررسی می کنیم.

بیشتر بخوانید

موزه گوگنهایم، اثری از فرانک گری که اقتصاد شهر بیلبائو را متحول کرد

موزه گوگنهایم با معماری برجسته فرانک گری، امروزه شهر بیلبائو را مقصد خیلی از بازدید کنندگان قرار داده است. از سال افتتاح این موزه، 1997، تا به امروز میلیون ها نفر برای بازدید از این ساختمان، به شهر بیلبائو می آیند. یکی از دلایل موفقیت موزه گوگنهایم در جذب بازدیدکننده زیاد، معماری جذاب و مدرن فرانک گری و همکارانش است که در طول فرآیند طراحی و ساخت، از نرم افزارهای کامپیوتری برای اجرای پروژه کمک گرفته اند. اما این موفقیت تنها به موزه محدود نمی شود، بلکه توریست ها و بازدیدکنندگان باعث بهبود وضع اقتصادی شهر بیلبائو و کیفیت آن نیز شده است. با ما همراه باشید تا در ادامه تاریخچه این موزه و معماری آن را بررسی کنیم.

بیشتر بخوانید

خانه رقصان و هر آن چه که در مورد معماری عجیب و تاریخچه آن باید بدانید!

خانه رقصان که ظاهر و معماری عجیب آن در تمام جهان معروف است، سالانه مردم زیادی را برای بازدید به پایتخت جمهوری چک، پراگ، می آورد. ساخت این بنا از سال 1994 آغاز شد و به مدت دو سال به طول انجامید. معماری خانه رقصان به سبک معماری ساختارشکن است که توسط دو معمار آمریکایی و کرواتی، فرانک گری و ولادو میلونیک، طراحی شده است. در ادامه به طور مختصر ویژگی های این ساختمان، تاریخچه و چگونگی به وجود آمدن آن را برای شما شرح خواهیم داد.

بیشتر بخوانید