معرفی معمار مشهور جهان، استفان آنتونی

0
1172
تبلیغات

معمار مشهور، استفان آنتونی، در شهر کیپ تاون آفریقای جنوبی به دنیا آمده و در همین شهر تحصیلات خود را به پایان رسانده است. در حال حاضر او بنیان گذار شرکت معماری SAOTA است که دارای شهرت جهانی است. در ادامه چگونگی علاقه مند شدن استفان آنتونی به معماری و علت مشهوریت او و شرکتش در آفریقای جنوبی را شرح خواهیم داد.

معمار مشهور

از نظر این معمار مشهور، لذت و هیجان طراحی، اعتیاد آور است

علاقه استفان آنتونی به طراحی و معماری، از سفری که به لهستان در زمان جوانی داشته است، شروع می شود. هنگامی که به صورت اتفاقی با کلیسایی در حال ساخت مواجه می شود و شروع به طراحی می کند. او به طراحی و معماری بسیارعلاقه مند است و اینگونه از لذت طراحی، تعریف می کند: ” شما برای طراحی فقط به یک کاغذ سفیدِ خالی نیاز دارید. ابتدا به روی آن فضای ساده ای را رسم می کنید، سپس شروع به اضافه کردن جزئیات می کنید. با اضافه کردن این جزئیات به آرامی متوجه خواهید شد که این طراحی، شکل و شخصیت می گیرد و در آخر به یک طرح خارق العاده تبدیل می شود. این جادویی است که در طراحی وجود دارد و به همین علت است که لذت و هیجان آن، اعتیاد آور است. “

شرکت استفان آنتونی به طراحی و معماری فضاهای پویا مشهور است

در سال 1987، استفان آنتونی موسسه معماری را به نام خودش تاسیس می کند. با گذر زمان و پیشرفت کاری او، شرکای جدیدی با آنتونی شروع به همکاری می کنند. بنابراین این موسسه به شرکتی به نام SAOTA (Stefan Antoni Olmesdahl Truen Architects) تبدیل می شود و در حال حاضر با همین نام مشغول به فعالیت است. از همان ابتدا این شرکت، تمرکز فعالیت خود را به روی پروژه های مسکونی قرار داده و در این زمینه پروژه های متنوعی را طراحی کرده است. برند SAOTA به عنوان خلق کننده فضاهای پویا با محیطی رویایی معروف است و در طراحی خانه ها، از نور و فضا به نحوی استفاده می کند که محیطی جذاب و صمیمی به وجود آورد.

معمار مشهور

<< شرکت SAOTA در کیپ تاون، آفریقای جنوبی >>

علت مشهور بودن معماری او در آفریقای جنوبی چیست؟

از علت هایی که طراحی و معماری آنتونی و شرکتش را معروف کرده است، طراحی های کاربردی آن ها است. او می گوید که آب و هوا آفریقای جنوبی، در طراحی و معماری خانه ها بسیار تاثیر گذار است. طراحی خانه ها باید به صورتی انجام شود که از تاثیر گذاری منفی عوامل آب و هوایی به روی خانه جلوگیری کند. به همین علت، آن ها با مطالعات فنی و مهندسی و تحلیل اطلاعات و داده ها، برای رفع این عوامل محیطی، راه حل های کاربردی ارائه می کنند. در پروژه های متنوعی که شرکت SAOTA داشته است، آن ها با مشکلات و عوامل محیطی متفاوتی مواجه بوده اند که با استفاده از طراحی های خود، این مشکلات را حل کرده اند.

طراحی مجدد خانه ای توسط استفان آنتونی، که معمار مشهور قبلی آن را، تحت تاثیر قرار داد

خانه ای که در ادامه، معماری مجدد آن را شرح خواهیم داد، در سال 1969 توسط معمار معروف و برجسته، گیلبرت کولین، در محلی در اطراف کیپ تاون به سبک مدرن اواسط قرن، ساخته شده است. با گذشت سال ها و با تغییرات زیادی که به روی این خانه اعمال می شود، بنای این ساختمان نیاز به تعمیرات اساسی پیدا می کند. از این رو در سال 2013 استفان آنتونی آن را به قصد بازسازی مجدد خریداری می کند و تغییرات مهمی در آن انجام می دهد که به فضا و محیط خانه، روح و زندگی می بخشد. در ادامه این تغییرات را شرح خواهیم داد.

معمار مشهور

معمار مشهور

– طراحی مجدد اتاق نشیمن خانه، با پلان باز

او با حذف دیوارهای داخلی اتاق نشیمن، طراحی فضا را به صورت پلان باز انجام داد. با این کار، جریان و گردش رفت و آمدی در اتاق نشیمن بهبود پیدا می کند و فضایی مدرن به وجود می آید.

معمار مشهور

– طراحی اتاق نشیمنی دیگر در قسمت پشتی خانه

او در داخل فضای خانه و در قسمت پشتی آن، اتاق نشیمن دیگری به همراه آشپزخانه طراحی کرد.

معمار مشهور

– بزرگ تر کردن فضای اتاق خواب مستر

در اتاق خواب مستر، ساختار اصلی و دیوارها از بین رفتند تا اتاق خوابی با فضای بزرگ ایجاد شود. داخل این اتاق نیز حمام قرار داده شد.

معمار مشهور

معمار مشهور

– راهرویی که حمام و اتاق خواب را به یکدیگر متصل می کند

اتاق خواب و حمام با استفاده از راهرویی از هم جدا شده اند که در دو طرف آن کمدهای دیواری قرار داده شده است. در داخل این راهرو، منظره ای رو به فضای سبز حیاط پشتی نیز به چشم می خورد.

معمار مشهور

معمار مشهور

– جا به جایی استخر

استخری که در حیاط پشت خانه و در قسمت تاریک و کم نوری قرار داشت، به جلو خانه انتقال پیدا کرده تا هم منظره رو به دریا و هم نور کافی و مناسبی داشته باشد.

معمار مشهور

– ایجاد فضای سبز در پشت خانه

با حذف استخر از حیاط پشتی، این محوطه را چمن کاری و یک ردیف درخت آقطی سیاه در آن کاشته می شود.

معمار مشهور

بعد از پایان این پروژه معمار قبلی آن، گیلبرت کولین، از این خانه بازدید کرد و تحت تاثیر هنر و معماری استفان آنتونی قرار گرفت و او را تحسین کرد.

معمار مشهور


مطالب مرتبط:

– رافائل وینولی، یکی از معماران معروف جهان در قرن 20 و 21

– زندگی نامه و بررسی ویژگی های معماری دنیل لیبسکیند

– بیوگرافی و سبک معماری فرانک لوید رایت

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید