معماران برتر

بیوگرافی و سبک معماری فرانک لوید رایت

فرانک لوید رایت، یکی از بزرگ ترین معماران جهان، در طول زندگی شغلی خود سبک ارگانیک را در معماری خانه ها توسعه داد و ساختمان های معروف و برجسته زیادی را طراحی کرد. در این مطلب قصد داریم، ابتدا خلاصه ای از بیوگرافی این معمار مشهور آمریکایی را شرح دهیم و سپس، سبک های معماری که او در طراحی خانه ها و ساختمان ها استفاده کرده است را به شما معرفی کنیم، با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید

زندگی نامه و بررسی ویژگی های معماری دنیل لیبسکیند

دنیل لیبسکیند معمار معاصر و برجسته یهودی است که در سال 1946 در لهستان به دنیا آمده است. او تا به حال آثار معماری معروف و پروژه های موفقی مانند موزه یهود برلین، را به انجام رسانده است که این پروژه ها باعث شهرت جهانی وی شده است. در ادامه قصد داریم زندگینامه دنیل لیبسکیند و ویژگی های طراحی و معماری او را بصورت خلاصه توضیح دهیم. با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید

فلسفه و سبک معماری نورمن فاستر

نورمن فاستر معمار مشهور بریتانیایی از پیشگامان سبک مدرنیسم در معماری است و همچنین او در ساختمان هایی که طراحی کرده است، همیشه سازگاری با محیط زیست و اصول معماری سبز (پایدار) را در نظر گرفته است. در این مطلب به صورت خلاصه، سبک معماری نورمن فاستر را بررسی می کنیم و فلسفه کاری او را، از زبان خودش برای شما عزیزان شرح می دهیم.

بیشتر بخوانید

فلسفه و سبک معماری و طراحی زاها حدید

خیلی از ما هنگام عبور از کنار بناهای معروف، فقط طراحی و زیبایی ظاهری آن ها را می بینیم، ولی آیا تا به حال به سبک و  فلسفه معماری آن بناها توجه کرده ایم؟ معمولا به این موضوع کمتر کسی فکر می کند. بنابراین در این مطلب تصمیم گرفته ایم در کنار معرفی زاها حدید و بناهای معروف و مجللی که او طراحی کرده است، سبک و فلسفه معماری این معمار بزرگ را نیز بررسی کنیم.

بیشتر بخوانید

سیزده ساختمان نمادین که توسط فرانک گری طراحی شده است – قسمت دوم

در قسمت اول با معماری شش ساختمان مهم و برجسته ای که فرانک گری طراحی کرده است آشنا شدیم. همان طور که دیدید، استفاده از اشکال هندسی نامنظم، منحنی ها و پیچیدگی ها در طراحی نمای خارجی، معماری آن ساختمان ها را کاملا منحصر به فرد کرده است که نمونه آن ها را به ندرت در دیگر ساختمان ها دیده ایم. در ادامه با ما همراه باشید تا با معماری هفت بنای دیگر از فرانک گری آشنا شویم.

بیشتر بخوانید

سیزده ساختمان نمادین که توسط فرانک گری طراحی شده است – قسمت اول

فرانک گری، معمار معروف عصر حاضر، در تورنتو کانادا به دنیا آمده است. او کودکی بسیار خلاق بود و در آن زمان توسط مادربزگش تشویق می شد که شهرهای کوچکی از تکه چوب های باقی مانده از مغازه پدربزرگش بسازد. معماری و طراحی ساختمان های شهر کوچک او، از همان زمان استعداد بالا گری در معماری را نشان می داد و دیگران را وادار به تحسین و تشویق او می کرد. امروزه نیز طراحی های شناخته شده فرانک گری، اغلب به عنوان مهم ترین اثرات معماری مدرن مطرح می شود. در این مطلب مهم ترین آثار برجسته فرانک گری را انتخاب کرده ایم که با مهم ترین اثر او شروع می کنیم.  ساختمان بازسازی شده ای در سانتا مونیکا کالیفرنیا که در سال 1978 باز سازی کرد و همچنان در آن زندگی می کند.

بیشتر بخوانید

لوکوربوزیه و 12 درس معماری مدرن که می توان از او یاد گرفت - قسمت دوم

در قسمت اول از این مطلب شش نکته و موضوع مهم از معماری مدرن لوکوربوزیه را بررسی کردیم. نکاتی که به استفاده از پنجره های افقی، استفاده از ستون هایی که در زیر ساختمان فضای آزاد ایجاد کند، ایجاد مکانی برای باغ و باغچه، پالت رنگی با طیف های مختلف از هر رنگ، اجرای معماری گردشگاهی و توجه به آکوستیک در معماری ساختمان تاکید می کرد. در ادامه به توضیح شش درس باقی مانده خواهیم پرداخت.

بیشتر بخوانید

لوکوربوزیه و 12 درس معماری مدرن که میتوان از او یاد گرفت - قسمت اول

لوکوربوزیه، معمار و طراح داخلی سوئیسی، یکی از پیشگامان معماری مدرن بود. او بعد از طراحی ساختمانی در پاریس، پنج اصل مهم برای معماری مدرن ساختمان ها را معرفی کرد. یکی از متخصصان معماری عصر حاضر، الکسا هاتز، در دو بازدیدی که از این ساختمان داشت، با توجه به این پنج اصل، 12 نکته و ایده کاربردی که می توان از معماری آن یاد گرفت را، ارائه داده است که در ادامه آن ها را برای شما عزیزان، شرح خواهیم داد.

بیشتر بخوانید

معرفی معمار مشهور جهان، استفان آنتونی

معمار مشهور، استفان آنتونی، در شهر کیپ تاون آفریقای جنوبی به دنیا آمده و در همین شهر تحصیلات خود را به پایان رسانده است. در حال حاضر او بنیان گذار شرکت معماری SAOTA است که دارای شهرت جهانی است. در ادامه چگونگی علاقه مند شدن استفان آنتونی به معماری و علت مشهوریت او و شرکتش در آفریقای جنوبی را شرح خواهیم داد.

بیشتر بخوانید

رافائل وینولی، یکی از معماران معروف جهان در قرن 20 و 21

رافائل وینولی معمار برجسته اروگوئه ای، یکی از معماران معروف جهان، در عصر حاضر است. تا به امروز او تعداد زیادی اثر معماری خارق العاده از خود به جای گذاشته و موفق شده است در رقابت ها و مسابقات طراحی، عناوین و جوایز متعددی کسب کند. از نکات قابل توجه در مورد فعالیت حرفه ای رافائل وینولی، می توان به تنوع پروژه های انجام شده توسط او اشاره کرد. تا به حال پروژه هایی مانند مراکز مهم هنری، دادگاه ها، موزه ها، سالن های ورزشی، هتل ها، بیمارستان ها و مجتمع های مسکونی و تجاری توسط او و شرکتش به انجام رسیده است. در ادامه، به صورت خلاصه با زندگینامه رافائل وینولی آشنا خواهیم شد و دو پروژه موفق او را بررسی خواهیم کرد.

بیشتر بخوانید