نکات و ویژگی های سبک دکوراسیون مدرن اواسط قرن 20

0
1789
تبلیغات

محبوبیت سبک مدرن اواسط قرن 20 به عوامل زیادی وابسته است. این سبک دکوراسیون اساسا شامل ترکیب خطوطی واضح و صاف به همراه شکل های ارگانیک و استفاده از روش های جدید برای دیزاین فضای خانه و اتاق می باشد. سبک مدرن اواسط قرن 20 جلوه و ظاهری مدرن و امروزی دارد ولی در آن عناصر سبک های قدیمی و سنتی نیز کاربرد دارد. درحالی که برخی اختلاف نظر در مورد آغاز استفاده از این سبک دکوراسیون وجود دارد، ولی تقریبا می توانیم بگوییم دوره اوج استفاده از آن از دهه 1930 تا دهه 1960 بوده است. با این حال کیفیت بی نظیر این سبک باعث شده است که  امروزه همچنان از آن در دکوراسیون منازل استفاده شود. در ادامه این مطلب ابتدا به طور خلاصه ریشه سبک مدرن اواسط قرن بیست را برای شما شرح می دهیم و سپس نکات و ترفندهای اساسی و لازم برای اجرای این سبک در دکوراسیون منازل را آموزش خواهیم داد، با ما همراه باشید.

سبک مدرن اواسط قرن 20

ریشه سبک مدرن اواسط قرن 20 به چه زمانی باز می گردد؟

سبک مدرن اواسط قرن 20 ریشه در مکتب معماری باوهاوس دارد. نام این مکتب معماری از نام مدرسه هنر و معماری باوهاوس در کشور آلمان گرفته شده است که پیشگام مدرنیسم در معماری بود و به طراحی خانه ها بر اساس کارایی و سادگی اعتقاد داشت. بعد از اتمام جنگ جهانی دوم، بسیاری از معماران و طراحان مکتب باوهاوس به آمریکا مهاجرت کردند و با توجه به گسترش شهرهای این کشور، آن ها نیاز به سبکی مدرن و جدید را حس کردند. بنابراین در این دوره زمانی سبک مدرن اواسط قرن بیست را در آمریکا به وجود آوردند و سپس استفاده از این سبک در دکوراسیون منازل رشد پیدا کرد و طرفداران زیادی را به خود جذب کرد.

سبک مدرن اواسط قرن 20

<< نمونه ای از خانه های طراحی شده به سبک مدرن اواسط قرن 20 در کالیفرنیا آمریکا که به خانه های ایچلر معروف هستند >>

نکات و ترفندهای ضروری و لازم در اجرای سبک مدرن اواسط قرن 20 در دکوراسیون منازل

در ادامه نکات و ترفندهایی را به شما آموزش خواهیم داد که شما را در شناخت ویژگی ها و اجرای صحیح دکوراسیون به این سبک کمک خواهد کرد.

1- انتخاب رنگ مناسب در سبک مدرن اواسط قرن 20

انتخاب رنگ همیشه از قدم های اول در دکوراسیون منازل است که شما باید در هنگام انتخاب اثاثیه منزل، آن را در نظر بگیرید. در سبک مدرن اواسط قرن 20 از رنگ های خنثی تیره در بیشتر فضاهای خانه و رنگ های جسورانه و سرزنده برای تعداد کمی دکوریجات خاص استفاده می شود. به یاد داشته باشید که بهتر است از قانون 10-30-60  در انتخاب رنگ دکوراسیون استفاده کنید. طبق این قانون 60 درصد رنگ اتاق به رنگ غالب، 30 درصد دیگر به رنگ ثانویه و 10 درصد دیگر رنگ اتاق، به رنگی برای دکوریجات خانه اختصاص داده می شود. بنابراین طبق نکات گفته شده در سبک دکوراسیون مدرن اواسط قرن بیست بهتر است رنگ غالب و رنگ ثانویه از رنگ های خنثی تیره و رنگ دکوریجات از رنگ های جسورانه و سرزنده باشد.

سبک مدرن اواسط قرن 20

سبک مدرن اواسط قرن 20

سبک مدرن اواسط قرن 20

2- گزینه های مناسب در انتخاب مبلمان در سبک مدرن اواسط قرن 20

مبلمانی که در سبک مدرن اواسط قرن 20 استفاده می شود، دارای خطوط مستقیم و تمیز به همراه گوشه های منحنی و ملایم می باشند. همچنین این سبک همانند سبک دکوراسیون مدرن، از مبلمان و اثاثیه ای که دارای طراحی تجملی و فانتزی می باشند، استفاده نمی کند. بد نیست بدانید طراحی مبلمان و اثاثیه در سبک مدرن اواسط قرن بیست بر ساختار چوبی متکی هستند، البته ساختار آن ها می توانند از جنس فایبرگلاس و فلز نیز باشند. همچنین رنگ مبلمان و وسایل خانه بهتر است از یک یا دو رنگ و بدون هیچ طرح و نقشی انتخاب شوند. به نمونه های توجه کنید:

سبک مدرن اواسط قرن 20

سبک مدرن اواسط قرن 20

سبک مدرن اواسط قرن 20

3- انتخاب فرش و دکوریجات مناسب در سبک مدرن اواسط قرن 20

تشخیص طرح و نقش مناسب در هنگام خرید فرش و دکوریجات برای دکوراسیون مدرن اواسط قرن 20 بسیار ضروری است. این سبک به استفاده از طرح و نقش های انتزاعی و نامتقارن در دکوراسیون منازل معروف است. همچنین معمولا خانه ای که به درستی و با دقت به این سبک دکور شده باشد از هیچ یک از عناصر روستیک مانند چوب های پرداخت نشده و فلزات کارکرده استفاده نمی کند. البته اگر حس خلاقیت در شما وجود دارد هیچ مانعی برای نقض این قوانین وجود ندارد.

سبک مدرن اواسط قرن 20

سبک مدرن اواسط قرن 20

سبک مدرن اواسط قرن 20

4- انتخاب مناسب منابع روشنایی در سبک مدرن اواسط قرن 20

شما می توانید از آباژورها به عنوان منابع روشنایی در سبک مدرن اواسط قرن 20 استفاده کنید. اغلب مدل آباژورهای ایستاده و رومیزی در این سبک شامل خطوط مستقیم و شکل های هندسی با گوشه های منحنی و گرد و دارای جنسی فلزی با پایه های چوبی می باشند. دقت داشته باشید هر چه شکل های آباژورها در سبک مدرن اواسط قرن بیست خاص و عجیب باشند، فضای اتاق را خاص تر و قابل توجه تر جلوه خواهد داد. بد نیست بدانید یکی از پرطرفدارترین لوسترها دراین سبک، لوسترهایی می باشند که لامپ های آن در معرض دید هستند و به روی میله هایی که از مرکز لوستر خارج شده اند، نصب شده اند. اگر چه شما می توانید از گزینه های متنوع دیگری نیز در این سبک استفاده کنید.

سبک مدرن اواسط قرن 20

سبک مدرن اواسط قرن 20

سبک مدرن اواسط قرن 20


ما در مطلبی دیگر به معرفی 19 سبک دکوراسیون داخلی پرطرفدار پرداخته ایم که پیشنهاد می کنم حتما برای آشنایی با این سبک ها، آن را مطالعه کنید.

– با 19 سبک دکوراسیون داخلی پرطرفدار و ویژگی های آن ها آشنا شوید!

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید