دکوراسیون اتاق خواب ساده و شیک

0
574

اتاق خواب قسمت شخصی خانه و مکانی برای آرامش گرفتن است. پس دکوراسیون اتاق خواب باید دکوراسیون ساده و شیک و مملو از آرامش باشد. ما در این مقاله به شما کمک می­ کنیم تا زیبایی، ظرافت، انرژی مثبت و آرامش را با دیزایین، وارد اتاق خواب خود کنید. شما چه نوع دکوراسیونی را برای اتاق خواب خود می­ پسندید؟

  • وسایلی که دکوراسیون اتاق خواب را شیک تر و دلنشین ­تر می­ کنند!

شاید به نظر خیلی­ ها، اتاق خواب محدود می­ شود به تخت و کمد آن! درست است تخت و کمد عناصر مهمی در اتاق خواب هستند ولی تمام ماجرا نیستند! به این چند نکته توجه کنید تا اتاق مستر دلنشین تری داشته باشید:

1.برای اتاقت آباژور بخر:

بودن یک آباژور زیبا و ظریف روحیه خوبی به اتاق خواب می­ دهد. حتی اگر اتاق خواب کوچکی دارید، یک آباژور فضای زیادی را اشغال نمی­ کند.

دکوراسیون اتاق خواب - آباژور

مطلب مرتبط: آموزش نحوه صحیح نورپردازی اتاق خواب

2.گلدان و حس تازگی:

وجود یک یا چند گلدان در هر جای خانه، باعث دفع سموم موجود در هوا و ایجاد حس تازگی می­ شود. حتی وجود گونه ­های خاص گیاهان در اتاق خواب، باعث بهتر خوابیدن می­ شود که در ادامه به آن اشاره می­کنیم. این گیاهان شامل: آلوورا، اسطوخودوس، گل یاسمن، پیچک انگلیسی، گیاه مار می­ باشد. این گیاهان در شب اکسیژن آزاد می­ کنند و بهترین گزینه برای اتاق خواب شما هستند.

دکوراسیون اتاق خواب- گلدان 1

دکوراسیون اتاق خواب- گلدان 2

مطلب مرتبط: ایده های جذاب و زیبا برای تزیین خانه با گل

 3.آینه:

وجود آینه یکی از اصلی ترین عنصرها در اتاق است. اگر اتاق خواب شما فضای کافی دارد، آینه را با کنسول در اتاق قرار بدهید و اگر فضا کوچک است، آینه را به دیوار نصب کنید، قاب قشنگی برای آن انتخاب کنید و لذت ببرید.

دکوراسیون اتاق خواب- آینه

4.قاب عکس دو نفره در اتاق خواب:

اتاق مستر مخصوص زوجین می ­باشد. چندان حس خوش آیندی ندارد که هر کس از عکس شخصی خود و تک نفره در اتاق خواب استفاده کند. پس در اتاق خواب عکس­ های دو نفره بگذارید و ایجاد حس صمیمیت کنید.

5.کتاب خانه:

اگر اهل مطالعه هستید، می­توانید از کتاب خانه، درون اتاق خواب خود استفاده کنید. اگر اتاق خواب کوچکی دارید می­توانید از کتاب خانه ­های دیواری استفاده کنید. قفسه ­هایی در دیوار ایجاد کنید و به عنوان کتاب خانه استفاده کنید.

دکوراسیون اتاق خواب- کتابخانه

6.ریسه ­های ال ای دی:

با ریسه ­های ال ای دی اتاق خواب خود را رویایی تر کنید. این ریسه­ های بسیار شیک، حال و هوای عالی به اتاق می­ دهند که می­ توان با استفاده از تور سفید رنگ، آن­ها را در اتاق استفاده کنیم. 

دکوراسیون اتاق خواب- ریسه 1

دکوراسیون اتاق خواب- ریسه 2

  •  معجزه رنگ در به وجود آوردن اتاق خواب شیک

شما چه رنگی را برای اتاق خواب خود می­ پسندید؟

به این 2 سبک توجه کنید:

1. از رنگ روشن به عنوان رنگ زمینه استفاده کنید و جزئیات اتاق خواب را با رنگ­ های تیره تر ترکیب کنید.

2. از رنگ تیره برای دیوارها و زمینه استفاده کنید و تمام جزئیات را با رنگ روشن ترکیب کنید.

پیشنهاد ما برای اتاق خواب، استفاده از رنگ روشن برای زمینه و جزئیات رنگی می ­باشد. زیرا این ترکیب باعث به وجود آمدن آرامشدر اتاق خواب می­شود.

استفاده بیش از حد از رنگ­ های خنثی کسالت آور است و استفاده بیش از حد از رنگ­ های جیغ، باعث استرس و اختلال در خواب می ­شود. به چند نمونه از عکس­ ها برای ترکیب بهتر رنگ­ ها توجه کنید و ایده بگیرید…

دکوراسیون اتاق خواب-معجزه رنگ 1

دکوراسیون اتاق خواب-معجزه رنگ 2

دکوراسیون اتاق خواب-معجزه رنگ 3

دکوراسیون اتاق خواب-معجزه رنگ 4

دکوراسیون اتاق خواب-معجزه رنگ 5

مطلب مرتبط: نکات لازم برای رنگ مناسب اتاق خواب که باید بدانید!

  • فنگ شویی در دکوراسیون اتاق خواب! انرژی مثبت را وارد اتاق خوابتان کنید!

چه قدر به فنگ شویی اعتقاد دارید؟

برای ایجاد حس مثبت و آرامش در اتاق خواب خود، نیازمند دانستن این چند نکته فنگ شویی می­ باشید:

1.تختمو کجا بگذارم:

بگذارید بهترین مکان تخت در اتاق خواب را به شما یاد بدهیم که اصل فنگ شویی به آن تاکید دارد: بهترین مکان تخت، مرکز اتاق خواب شما می­باشد. تخت را در جایی قرار دهید که وقتی روی آن هستید تمام اتاق را بتوانید ببینید. تخت نباید در اتاق خواب دید داشته باشد.

2.اتاق شلوغ:

اصل فنگ شویی در نظم و بهم ریخته نبودن فضا است. اتاق خود را جوری بچینید که ایجاد حس نامنظمی نکند. در غیر این صورت انرژی مثبت “چی” نمی­ تواند به خوبی جریان داشته باشد.

3.رنگ کرم:

استفاده متعادل از رنگ کرم در اتاق در اصل فنگ شویی بسیار مهم است. زیرا باعث حس دلگرمی و آرامش می­ شود. از رنگ­هایی مانند بژ و قهوه ­ای و نوک مدادی و طلائی غافل نشوید.

دکوراسیون اتاق خواب- فنگ شویی

4.”من” در فنگ شویی اتاق خواب:

به سلیقه شخصی خود رجوع کنید و ببینید به چه چیزهایی شخصا علاقه دارید و آن­ ها را در اتاق خود به کار ببرید. این باعث ایجاد حس خوب در اتاق می­ شود.

مطلب مرتبط: فنگ شویی اتاق خواب – 4 اصل و 21 نکته مهمی که باید رعایت کنید!

  •  اشتباهاتی که در دکوراسیون اتاق خوابتان انجام می ­دهید:

1.آینه رو به روی تخت:

بگذارید یک نکته مهمی را درباره آینه ­ها به شما بگوییم. آینه به هیچ وجه نباید در مکانی قرار بگیرد که زمانی که در حال استراحت به روی تخت هستید حرکت­ های درون آینه را زیر نظر داشته باشید یا در تاریکی از آینه به بیرون اتاق دید داشته باشید. این کار باعث استرس فراوانمی­شود.

2.قاب عکس بالای تخت!

برای حفظ امنیت، قاب عکس بالای تخت نباید قرار گیرد.

3.نورپردازی:

تک رنگ بودن نور اتاق خواب یک مشکل بزرگ است زیرا باعث خستگی چشم می ­شود. سعی کنید جدا از نور اصلی از آباژورها و نورهای هالوژن استفاده کنید.

4.اشیا تیز در اتاق خواب:

به هیچ عنوان نباید از اشیا تیز در اتاق خواب استفاده کنید. زیرا وجود اشیا تیز و آویزهای خطرناک و تزئینی­ های غیر معمول در اتاق خواب باعث سلب آرامش می­ شود.

 و اما …

سلیقه شخصی حرف اول را در انتخاب دکوراسیون می­ زند. ما نکاتی را در اختیارتون گذاشتیم تا کار شما برای انتخاب راحت­ تر شود. از این نکات استفاده کنید و دکوراسیون رویایی خود را بسازید. عکس­ های دکوراسیون اتاق خواب خود را برای ما بفرستید تا درباره آن، با یکدیگر بحث کنیم و نظر دهیم..

 

بی صبرانه مشتاق دریافت نظرات و دیدگاه های شما بزرگواران در مورد این مقاله هستیم…

 


مقالات مرتبط:

5 قدم برای دکوراسیون داخلی اتاق خواب مانند طراحان داخلی حرفه ای

از چه روش هایی برای تزیین اتاق خواب عروس با شمع و گل استفاده کنیم؟

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید