11 ترفند برای دکوراسیون اتاق خواب مشترک فرزندان که باید بدانیم!

0
3256
تبلیغات

اکثر مردم تصور می کنند که دکوراسیون اتاق خواب مشترک بین دختر و پسر، دو خواهر و یا حتی دو برادر، کار بسیار دشواری می تواند باشد. اما باید بگویم که شما قبل از این کار باید شناخت کافی از فرزندانتان و نیاز آن ها از یک اتاق را داشته باشید و سعی کنید با توجه به اولویت آن ها، طراحی اتاق را انجام دهید.

به عنوان مثال اگر فرزندان شما دانش آموز هستند، حتما باید در کنار تخت به فکر میز تحریر نیز برای آن ها باشید و یا اگر خردسال می باشند، می توانید مکانی برای بازی های دو نفره در نظر بگیرید. اما این کار در فضای کوچک اتاق چگونه امکار پذیر است؟!

و اما من در این مقاله 11 ترفند برای دکوراسیون اتاق خواب مشترک به شما آموزش دادم، پس تا آخر مقاله همراه من باشید.

دکوراسیون اتاق خواب مشترک

از چه نکاتی می توانیم برای دکوراسیون اتاق خواب مشترک فرزندان استفاده کنیم؟!

1. در اتاق خواب مشترک حریم شخصی را حفظ کنید: 

همان طور که می دانید در اتاق خواب مشترک فرزندان، حریم شخصی حرف اول را می زند. پس سعی کنید تا برای هر کدام از آن ها مکانی جداگانه برای خواب و تحصیل اختصاص دهید و با استفاده از ترفند هایی، برای آن ها حریم شخصی را به وجود آورید. به عنوان مثال با استفاده از پارتیشن یا قفسه، دو تخت را از هم جدا کنید و یا از تخت خواب دو طبقه استفاده کنید.

نکته: اگر می خواهید از پارتیشن استفاده کنید، توجه داشته باشید که پنجره در دو طرف پارتیشن وجود داشته باشد در غیر این صورت یک طرف اتاق تاریک تر از طرف دیگر می شود.

استفاده از پارتیشن و قفسه در اتاق خواب مشترک بین خواهر و برادر

2. تعادل را در اتاق خواب فرزندانتان حفظ کنید:

اتاق خواب را به صورت مساوی بین دو نفر تقسیم کنید. این کار را بدون در نظر گرفتن سن فرزندانتان انجام دهید و سعی کنید تعادل را در اتاق رعایت کنید.

اتاق خواب مشترک دو دختر

3. اتاق خواب مشترک باید چیدمان اصولی داشته باشد:

یکی دیگر از نکاتی که باید به آن توجه کنید، چیدمان اتاق است. چیدمان را به صورتی انجام دهید که رفت و آمد برای هر دو تخت به راحتی وجود داشته باشد و همچنین توجه داشته باشید که فضای اتاق بیش از حد شلوغ نشود.

اتاق خواب مشترک دو دختر با دو تخت جدا سفید

4. در اتاق خواب مشترک هارمونی به وجود آورید:

لازم نیست تا هر طرف اتاق را به یک رنگ و یک مدل نقاشی کنید، اگر اتاق خواب کوچکی دارید، می توانید برای جلوگیری از درهم ریختگی و مرتب جلوه دادن اتاق، تمام قسمت های اتاق را به یک مدل و رنگ دکور کنید و هارمونی را در اتاق حفظ کنید.

اتاق خواب مشترک بین دو دختر با تخت دو طبقه صورتی

قیمت و خرید اینترنتی مدل های روتختی پسرانه جدید و شیک!

5. از سلیقه فرزندانتان در اتاق استفاده کنید:

از علایقه شخصی هر فرزندتان در اتاق خواب استفاده کنید و سلیقه آن ها را در قسمت مخصوص به خودشان پیاده کنید. استفاده از این ترفند باعث می شود تا فرزندانتان احساس مالکیت بیشتری در اتاق خوابشان داشته باشند.

اتاق خواب مشترک بین خواهر و برادر خردسال

خرید اینترنتی گلچین زیباترین مدل های روتختی دخترانه فانتزی و شیک!

6. استفاده از رنگ های خنثی را فراموش نکنید:

اگر یک اتاق خواب مشترک بین دختر و پسرتان دارید، می توانید از رنگ های خنثی مانند کرم، طوسی، سفید و یا مشکی برای تخت و کمد و دیگر وسایل اتاق استفاده کنید. سپس وسایل جزئی مانند دکوری ها و یا روتختی را به رنگ های شاد تر دخترانه و پسرانه انتخاب کنید.

اتاق خواب مشترک بین نوجوانان

اتاق خواب مشترک بین خواهر و برادر با تخت دو طبقه سفید

7. از عکس فرزندانتان در اتاق خواب استفاده کنید:

در اتاق خواب مشترک بین دو خواهر، می توانید عکس هر یک از آن ها را در بالای تخت مخصوصشان بزنید و از این ایده دکوراسیون به زیبایی استفاده کنید.

اتاق خواب مشترک بین دو دختر با تخت دو طبقه

مطلب مرتبط: معرفی 8 نکته و 37 مدل شیک و رویایی برای دکوراسیون اتاق خواب دخترانه!

8. از شخصیت های کارتونی مورد علاقه فرزندانتان برای دیزاین اتاق استفاده کنید:

همچنین در اتاق خوب مشترک بین دو برادر، می توانید از تابلو و یا روتختی شخصیت کارتونی مورد علاقه هر فرزندتان استفاده کنید. با این کار به آن ها اجازه می دهید تا از سلیقه خود در اتاق خوابشان استفاده کنند.

اتاق خواب مشترک بین دو برادر کوچک با تخت دو طبقه

مطلب مرتبط: اتاق پسرانه | با این 7 ایده ساده اتاق خواب کودک پسرتان را دکور کنید!

9. در اتاق خواب مشترک از تخت دو طبقه استفاده کنید:

اگر فاصله سنی بین فرزندانتان که اتاق خواب آن ها مشترک می باشد زیاد است، حریم شخصی بسیار پر رنگ تر از قبل می شود. همچنین شما می توانید از تخت خواب دو طبقه نیز برای این رنج سنی استفاده کنید، به این صورت که تخت بالایی را برای فرزند ارشد و تخت پایینی را برای فرزند کوچک در نظر بگیرید.

اتاق مشترک بین دو برادر با تخت دو طبقه

10. برای کودکان زیر شش سال از تخت کودکانه استفاده کنید:

اگر می خواهید تا از تخت دو طبقه در اتاق خواب فرزندانتان استفاده کنید، بهتر است برای کودکان زیر شش سال از این نوع تخت خواب استفاده نکنید و تخت خواب های مناسب کودکان را جایگزین آن کنید.

اتاق مشترک بین کودک و نوزاد پسر

11. استفاده از تخت خواب چند منظوره را فراموش نکنید:

اگر می خواهید تا اتاق خواب مشترک فرزندانتان به صورت حرفه ای دیزاین شود، می توانید تخت خواب چند منظوره و برای آن ها به صورت سفارشی طراحی کنید تا با توجه به حجم کم اتاق بتوانید از آن به عنوان کمد، دو تخت خواب و میز تحریر استفاده کنند.

استفاده از تخت سفارشی و چند منظوره برای اتاق خواب مشترک

و در آخر…

در انتها باید بگویم که تقسیم یک اتاق خواب بین دو فرزند با جنسیت و سن مختلف می تواند کار دشواری باشد. اما شما می توانید با استفاده از نکات بالا و سلیقه شخصی فرزندتان، دکوراسیون اتاق خوب مشترک را به بهترین شکل انجام دهید.

عکس 24 مدل اتاق خواب مشترک فرزندان برای تمام سنین:


مطالب مرتبط:

مدل های پرطرفدار دیزاین اتاق خواب پسر جوان و نوجوان را بشناسید!

8 ایده برای تزیین اتاق دختر جوان و بزرگسال 2021 + 39 مدل عکس اتاق دختر ساده

دکوراسیون اتاق خواب – 9 نکته طلایی که اتاقتان را زیبا جلوه می دهد!

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید