کابینت قرمز سفید | چم و خم های اجرای کابینت قرمز و سفید در آشپزخانه چیست؟

0
1525
تبلیغات

به نظرتان ترکیب دو رنگ کابینت قرمز و سفید در آشپزخانه چگونه می شود؟

اگر نظر من را بخواهید، باید بگویم که ترکیبِ رنگیِ متعادلی برای آشپزخانه است. چرا که با انتخاب این دو رنگ، نه آشپزخانتان با کابینت های یکدست سفید، یکنواخت جلوه می کند و نه با کابینت های یکدست قرمز، در آن حس سردرد بهتان دست می دهد.

در واقع قرمز با انرژی و جذابیتی که دارد، خنثی و سرد بودن سفید را از بین می برد و در نتیجه محیطی متعادل در کنار هم به وجود می آورند.

اما باید بدانید که اجرای کابینت قرمز و سفید، چم و خم های خاص خودش را دارد!

یکی از این چم و خم ها این است که طیف قرمزِ مناسبی را برای کابینت ها در نظر بگیرید و محل نصب کابینت های سفید و قرمز را به درستی انتخاب کنید. و یا دیگری این که رنگ های مکمل قرمز را بشناسید و آن ها را به عنوان عناصر دیگر در آشپزخانه به کار ببرید.

یادتان باشد که تمامی نکات بالا که به آن ها اشاره کردم، در طراحی آشپزخانه با کابینت قرمز و سفید اهمیت دارند و من در ادامه می خواهم آن ها را به صورت کامل تر توضیح دهم.

همچنین در انتهای مطلب، گالری تصاویری از این مدل کابینت ها قرار داده ام تا از نحوه اجرای آن ها ایده بگیرید. با من همراه باشید.

کابینت قرمز و سفید

فهرست دسته بندی:

– ترفندهای اجرای کابینت قرمز و سفید

– گالری تصاویر

نکات طراحی آشپزخانه با کابینت قرمز سفید:

1. از طیف های قرمزِ تیره در کنار سفید استفاده کنید:

طیف های قرمزِ تیره و قرمز خاکستری، مثل شرابی، مارون، یاقوتی و زرشکی، انتخاب مطمئن تری برای ترکیب با کابینت های سفید آشپزخانتان هستند.

چرا که هم تیرگی آن ها با سفید تضاد دارد و به محیط آشپزخانه، جذابیت و انرژی می دهد. و هم این طیف رنگ ها، قرمزهای کلاسیکی هستند که نسبت به قرمز خالص، بهتر با رنگ های دیگر ست می شوند و خیلی زود دلتان را نمی زنند.

کابینت قرمز سفید ام دی اف های گلاس دردکوراسیون آشپزخانه مدرن با بین کابینتی سفید و روکابینتی مشکی

نکته: قرمز خالص به شدت رنگ قدرتمند و تاثیر گذاری است و در هر کجای فضای داخلی که باشد، سرایعا چشم را مجذوب خود می کند. به همین دلیل بهتر است این رنگ را در سطوح بزرگی مثل کابینت ها، به کار نبرید.

2. به درخشندگی کابینت های قرمز دقت کنید:

قرمز نسبت به سفید، چشم را بیشتر به خودش جذب می کند. همین دلیل هم باعث می شود که در ترکیب این دو رنگ کابینت، کابینت های قرمز بیشتر به چشم بیایند.

این جاست که درخشندگی کابینت های قرمز اهمیت پیدا می کند. چرا که هر چه سطح آن ها درخشنده تر باشد، باز هم بیشتر در آشپزخانتان جلب توجه می کنند.

با این توضیحات، اگر می خواهید به کابینت های قرمز بیشتر تاکید کنید، آن ها را از نوع هایگلاس بخرید. اما اگر می خواهید کم تر مورد توجه قرار بگیرند، سراغ گزینه های مات بروید.

کابینت قرمز سفید ام دی اف های گلاس در دکوراسیون آشپزخانه مدرن با کاشی های بین کابینتی طوسی

3. محل نصب کابینت های سفید و قرمز را تعیین کنید:

نصب این دو رنگ کابینت، حالت های مختلفی می تواند داشته باشد:

– دو ردیف کابینت با رنگ متفاوت:

اگر آشپزخانتان کوچک و کم نور است، کابینت های سفید را در بالا و کابینت های قرمز را در پایین نصب کنید تا فضا دلبازتر جلوه کند.

کابینت قرمز و سفید ام دی اف های گلاس در دکور آشپزخانه مدرن

اما اگر آشپزخانه بزرگ و با سقف بلندی دارید، می توانید کابینت های قرمز را در بالا نصب کنید. چرا که این کابینت ها چشم را با خود به بالای آشپزخانه جذب می کنند و باعث می شود، بلندی سقف آشپزخانه بیشتر دیده شود.

– جزیره قرمز:

یکی از روش های ترکیب رنگی در آشپزخانه جزیره دار این است که رنگ جزیره را متفاوت از کابینت های دیواری انتخاب کنید.

پس کابینت هایی که به دیوار نصب می شوند را سفید سفارش دهید و جزیره را قرمز انتخاب کنید.

کابینت قرمز سفید ام دی اف مات در دکوراسیون آشپزخانه مدرن جزیره دار قرمز

– منحصر به فرد باشید:

دو حالت قبلی، در طراحی آشپزخانه ها بسیار کاربرد دارند. اما اگر علاقه دارید متفاوت باشید، می توانید به صورت دلخواه و سلیقه ای، کابینت های سفید و قرمز را کنار هم نصب کنید.

اما برای این که جلوه آشپزخانتان زیبا باشد، پیشنهاد می کنم که برای اجرای این حالت، مثل تصویر زیر، از یک هندسه و قانون مشخص برای نصب کابینت ها پیروی کنید.

کابینت قرمز سفید ام دی اف مات در دکوراسیون آشپزخانه مدرن با بین کابینتی سفید و روکابینتی مشکی

4. از رنگ های مکمل قرمز استفاده کنید:

طراحی آشپزخانتان باید به گونه ای باشد که تمام عناصر آن با هم هارمونی داشته باشند. پس در کنار کابینت های قرمز و سفید، باید رنگ های مکمل آن ها را به کار ببرید.

توجه داشته باشید، از آن جا که سفید، خنثی است و با هر رنگی به خوبی جلوه می کند، کافی است که سراغ رنگ های مکمل قرمز، مثل مشکی، طوسی و قهوه ای، بروید.

شما می توانید این رنگ ها را به عنوان صفحه روی کابینت، بین کابینتی، کفپوش و اکسسوری های دیگر به کار ببرید.

کابینت قرمز سفید ام دی اف های گلاس در دکوراسیون آشپزخانه مدرن با ماشی بین کابینتی طوسی مشکی

نکته: زرد، سبز، بنفش و صورتی، جزو رنگ های مکمل قرمز هستند ولی بهتر است که آن ها را در آشپزخانه با کابینت های قرمز و سفید، به صورت محدود استفاده کنید. چون این رنگ ها هم مانند قرمز تند و جسورانه هستند و مقدار زیاد آن ها در کنار کابینت های قرمز، دلتان را می زند.

نکته: یکی از رنگ های مکمل قرمز تیره، طلایی است که از آن به عنوان دستگیره و شیرآلات و اکسسوری ها در این آشپزخانه ها می توانید استفاده کنید.

و در آخر…

خب تا این مرحله، نکات و ترفندهای طراحی آشپزخانه با کابینت های سفید و قرمز را یاد گرفتید و تصاویری از این مدل ها را دیدید.

اگر چنین ترکیب رنگی را برای کابینت های منزلتان می پسندید، از این مطلب کمک بگیرید و با ایده گرفتن از گالری تصاویر زیر، آشپزخانتان را زیبا و اصولی دکور کنید.

همچنین پیشنهاد میکنم که قبل از اجرا و سفارش کابینت ها، آشپزخانه منزلتان را طراحی و سه بعدی سازی کنید. حالا چرا سه بعدی سازی؟

  • اول این که قبل از اجرا و با کمترین هزینه، می توانید شبیه سازی دقیق آشپزخانتان را ببینید.
  • بعد از اون می توانید ترکیب رنگی های مختلف کابینت ها را ببینید و با کمترین ریسک، رنگی که دوست دارید را برای کابینت ها انتخاب کنید.
  • با این کار جانمایی یخچال، سینک و گاز در آشپزخانه مشخص می شود و می توانید بر اساس نیازتان، یونیت های سوپری را هم مشخص کنید.
  • در نتیجه اجرای کابینت های آشپزخانه منزلتان به آن چه که در ذهن دارید بسیار نزدیک خواهد شد و از صرف هزینه های غیر قابل پیشبینی جلوگیری می کنید.

این نکته را هم اضافه کنم که تیم طراحی داخلی مدیا دکور، خدمات طراحی و سه بعدی سازی هم دارد و روی ما برای این کار می توانید حساب کنید. برای اطلاع از خدمات ما می توانید روی لینک زیر کلیک کنید.

– طراحی آنلاین کابینت آشپزخانه + آشپزخانه منزلت رو قبل از اجرا مثل واقعیت ببین!

بازگشت به فهرست

گالری تصاویر کابینت سفید و قرمز:

بازگشت به فهرست

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید