3 ایده که می توانید برای دکوراسیون بنفش اتاق خواب استفاده کنید!

0
1692
تبلیغات

چگونه از رنگ بنفش در اتاق خواب استفاده کنیم؟

آیا رنگ بنفش برای اتاق خواب مناسب است؟

در اتاق خواب رنگ بنفش را با چه رنگ های دیگری می توان استفاده کرد؟

جواب تمام این سوالات را در این مقاله می توانید پیدا کنید. رنگ بنفش به دلیل این که جزو دسته رنگ های سرد می باشد، انتخاب درستی برای رنگ اتاق خواب است. این رنگ که دارای تناژهای مختلفی هست که باعث می شود تا شما خوابی آرام را در اتاق خود تجربه کنید. من در این مقاله به شما سه ایده که می توانید برای دکوراسیون بنفش اتاق خواب استفاده کنید را آموزش می دهم، پس با من همراه باشید.

سه ایده دکوراسیون بنفش اتاق خواب

از رنگ بنفش چگونه در دکوراسیون اتاق خواب استفاده کنیم؟

1. از تکنیک مونوکروم برای قرار دادن رنگ بنفش در اتاق خواب استفاده کنید:

یکی از تکنیک هایی که شما می توانید با استفاده از آن اتاق خوابی با رنگ بنفش داشته باشید، تکنیک مونوکروم است. در این حالت شما می توانید از رنگ بنفش روشن تا تیره در اتاق خواب خود استفاده کنید.

استفاده از رنگ بنفش در دکوراسیون اتاق خواباما این تکنیک دقت زیادی می خواهد، زیرا استفاده بیش از حد از رنگ بنفش باعث می شود فضای شما بسیار یک نواخت و خسته کننده شود. برای این کار شما باید از رنگ بنفش روشن برای مساحت های بیشتر مانند دیوار ها استفاده کنید و از رنگ بنفش تیره تر در وسایل و اکسسوری های کوچک تر استفاده کنید.

اتاق خواب با دیوار هایی به رنگ بنفش روشن2. از رنگ بنفش در سطوح کمتر مانند روتختی، دکوری و اکسسوری استفاده کنید:

یکی دیگه از راه هایی که شما می توانید با استفاده از آن رنگ بنفش را وارد اتاق خوابتان کنید، استفاده از رنگ بنفش در سطوح کمتر است. برای مثال شما می توانید روتختی، بالش، آباژور و دکوری هایی با رنگ بنفش انتخاب کنید و آن ها را در کنار رنگ خنثی مانند سفید قرار دهید.

اتاق خواب با دکوریجات و اکسسوری های بنفشاتاق خواب با بالش بنفش3. برای اتاق خوابتان یک دیوار تاکیدی با رنگ بنفش انتخاب کنید:

اگر دوست دارید تا از رنگ بنفش بیشتری در اتاق خوابتان استفاده کنید، پیشنهاد من استفاده از دیوار تاکیدی با رنگ بنفش است. برای این کار شما می توانید یک دیوار مانند دیوار پشت تخت را انتخاب کنید و رنگ آن را بنفش کنید و دیوارهای دیگر را رنگ خنثی بزنید.

دیوار تاکیدی بنفش برای اتاق خواب

برای اتاق خواب ترکیب رنگ بنفش با چه رنگ هایی زیبا می شود؟

1. اتاق خواب با دکوراسیون بنفش و طوسی:

اگر می خواهید اتاق خوابی با دکوراسیون مدرن داشته باشید، می توانید از رنگ طوسی در کنار رنگ بنفش استفاده کنید. چون طوسی رنگی خنثی می باشد با رنگ های دیگر به راحتی ترکیب می شود. شما می توانید از رنگ طوسی در سطوح بیشتر مانند دیوار و از رنگ بنفش در سطوح کمتر مانند رو تختی استفاده کنید.

اتاق خواب با رنگ طوسی و بنفش

مطلب مرتبط: معرفی 6 ترکیب رنگی پر طرفدار با رنگ طوسی برای اتاق خواب + گالری تصاویر!

2. اتاق خواب با دکوراسیون بنفش و زرد:

در چرخه رنگی، رنگ زرد رنگ مکمل بنفش است. استفاده از این دو رنگ در کنار هم زیبا می شود. سعی کنید از ترکیب رنگ بنفش و زرد در کنار رنگ های خنثی برای اتاق خوابتان استفاده کنید.

دکوراسیون اتاق خواب بنفش و زرد

مطلب مرتبط: با این 6 نکته اتاق خواب زرد با دکوراسیون اصولی داشته باشید!

3. اتاق خواب با دکوراسیون بنفش و سفید:

یکی دیگر از رنگ هایی که با بنفش به خوبی ترکیب می شود، رنگ سفید است. شما می توانید از ترکیب رنگ بنفش و سفید در اتاق خواب هایی که سبک کلاسیک و مدرن دارند استفاده کنید.

اتاق خوابی با رو تختی بنفش و دیوار سفید

مطلب مرتبط: دکوراسیون اتاق خواب سفید – معرفی شش ترکیب رنگی پرطرفدار برای اتاق خواب!

4. اتاق خواب با دکوراسیون بنفش و طلایی:

رنگ بنفش و طلایی به اتاق خواب شما جلوه ی سلطنتی و کلاسیک می دهد. پس اگر اتاق خوابی به این سبک دارید، می توانید از رنگ طلایی در اکسسوری ها و از رنگ بنفش برای سطوح بیشتر مانند رو تختی استفاده کنید.

اتاق خوابی با پالت رنگی بنفش و طلایی

5. اتاق خواب با دکوراسیون بنفش و آبی:

اگر می خواهید اتاق خوابی با ترکیب رنگی آبرنگی و فانتزی داشته باشید، پیشنهاد من استفاده از دو رنگ آبی و بنفش در کنار هم می باشد. این ترکیب رنگی بیشتر مناسب اتاق خواب های امروزی است.

دکوراسیون اتاق خواب آبی و بنفش

مطلب مرتبط: 7 نکته استفاده از رنگ آبی برای اتاق خواب

و در آخر…

در انتها باید بگویم که اگر می خواهید رنگ بنفش در ترکیب رنگی اتاق خوابتان وجود داشته باشد، سعی کنید از نکاتی که در بالا به آن اشاره کردم ایده بگیرید و با احتیاط از رنگ بنفش در محیط استفاده کنید.

توجه: تمامی مطالب این سایت برگرفته از دانش طراحان و دکوراتور های داخلی مدیا دکور می باشد و هرگونه کپی بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.


مطالب مرتبط:

دکوراسیون بنفش – چگونه از رنگ بنفش در دکوراسیون منزلمان استفاده کنیم؟

انتخاب رنگ اتاق خواب | مناسب ترین رنگ برای اتاق خواب کدام است؟

با 6 روش کاربردی ترکیب رنگ در دکوراسیون داخلی آشنا شوید!

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید