اتاق خواب نارنجی – معرفی شش ترکیب رنگی زیبا برای اتاق خوابتان

0
1601
تبلیغات

امروزه دکوراسیون اتاق خواب نارنجی، طرفداران زیادتری نسبت به گذشته پیدا کرده است. همان طور که می دانید این رنگ جذاب جز دسته رنگ های پویا و پر انرژی می باشد که ممکن است چندان برای اتاق خواب مناسب نباشد. اما من در این مقاله قصد دارم تا شش ترکیب رنگی جذاب با رنگ نارنجی را به شما معرفی کنم که مناسب برای اتاق خوابتان می باشد. پس با من همراه باشید.

اتاق خواب نارنجی_شش ترکیب رنگی زیبا برای اتاق خوابتان

 معرفی ترکیب رنگی های جذاب برای اتاق خواب نارنجی:

 1. از رنگ زیبای سفید در کنار رنگ نارنجی در اتاق خوابتان استفاده کنید:

همان طور که در بالا گفتیم، رنگ نارنجی را نمی توان در اتاق خواب زیاد استفاده کرد و باید آن را در کنار رنگ های مختلف استفاده کرد. سفید یکی از رنگ هایی است که ترکیب بسیار زیبایی با رنگ نارنجی می سازد. شما می توانید رنگ سفید را در کنار نارنجی پرتقالی استفاده کنید.

به عنوان مثال مانند عکس زیر از رنگ سفید در سطوح بیشتر و از رنگ نارنجی در دکوری ها، اکسسوری ها و یا روتختی استفاده کنید.

اتاق خواب با رنگ سفید و نارنجی پرتقالی

مطلب مرتبط: دکوراسیون اتاق خواب سفید – معرفی شش ترکیب رنگی پرطرفدار برای اتاق خواب!

2. ترکیب رنگی معروف آبی و نارنجی را در اتاق خواب پیاده کنید:

در چرخه رنگی، رنگ آبی مکمل نارنجی می باشد و این دو در کنار هم یک دیگر را کامل می کنند. بنابراین شما هم می توانید از این دو رنگ در کنار هم در اتاق خوابتان استفاده کنید.

همان طور که می دانید رنگ آبی، رنگی سرد و آرامش بخش می باشد و مناسب فضای اتاق خواب است. زمانی که این دو رنگ را در کنار هم استفاده می کنید شور و هیجان ناشی از رنگ نارنجی توسط رنگ آبی کنترل می شود و تعادل در اتاق خواب حفظ می شود.

سعی کنید نارنجی روشن را در کنار آبی فیروزه ای و نارنجی تیره تر را در کنار آبی کاربنی استفاده کنید.

اتاق خواب آبی کاربی و نارنجیاتاق خواب با ترکیب رنگی نارنجی و آبی فیروزه ای

مطلب مرتبط: 7 نکته استفاده از رنگ آبی برای اتاق خواب

3. از رنگ سبز در کنار رنگ نارنجی در اتاق خوابتان استفاده کنید:

مانند یک درخت پرتقال که از دوربه آن نگاه می کنیم و رنگ نارنجی را در کنار رنگ سبز می بنیم، این دو رنگ در کنار هم تداعی کننده طبیعت می باشند و بسیار آرامش بخش هستند.

اگر دوست دارید اتاق خوابتان حس و حال طبیعت را داشته باشد و آرامش را در آن حس کنید، از رنگ سبز در کنار رنگ نارنجی استفاده کنید.

استفاده از رنگ نارنجی در کنار سبز

پیشنهاد من به شما این است که از رنگ سبز برای سطوح بیشتر مانند دیوار ها و از رنگ نارنجی در سطوح کمتر مانند رو تختی، بالش و دکوری ها استفاده کنید.

اتاق حوب سبز و نارنجی

مطلب مرتبط: معرفی 7 ترکیب رنگی محشر برای دکوراسیون اتاق خواب سبز

4. با ترکیب رنگی خاکستری و نارنجی اتاق خوابی امروزی و مدرن بسازید:

رنگ خاکستری و طوسی به دلیل این که رنگ های خنثی و نماد خانه های مدرن می باشند، برای اتاق خواب های امروزی مناسب هستند و بسیار جوان پسند می باشند.

شما می توانید از رنگ سفید نیز در کنار رنگ خاکستری و نارنجی استفاده کنید. این سه رنگ را به زیبایی در کنار هم ترکیب کنید، اما دقت کنید که درصد استفاده از رنگ نارنجی بهتر است که نسبت به دو رنگ دیگر کمتر باشد.

اتاق خواب خاکستری و نارنجیاتاق خواب طوسی و نارنجی

مطلب مرتبط: معرفی 6 ترکیب رنگی پر طرفدار با رنگ طوسی برای اتاق خواب + گالری تصاویر!

5.از ترکیب رنگی محشر زرد و نارنجی در اتاق خوابتان استفاده کنید :

اگر اتاق خواب شما نور گیر نیست، شما می توانید از ترکیب رنگ نارنجی و زرد استفاده کنید. ترکیب رنگ زرد و نارنجی تا حدودی حس و حال گرما و نشاط  ناشی از نور خورشید را به اتاق شما می آورد.

اما باید دقت کنید که رنگ زرد و نارنجی هر دو دارای انرژی بالایی هستند و این انرژی ممکن است در خواب شما اختلال ایجاد کند پس بهتر است از این دو رنگ به صورت محدود در فضا استفاده کنید.

 دکوراسیون اتاق خواب زرد و نارنجی

مطلب مرتبط: با این 6 نکته اتاق خواب زرد با دکوراسیون اصولی داشته باشید!

6. اگر می خواهید طبق ترند پیش بروید، از رنگ آجری برای اتاق خوابتان استفاده کنید:

رنگ آجری این روز ها یکی از رنگ های پرطرفدار برای اتاق خواب  می باشد. اگر به رنگ نارنجی علاقه دارید می توانید از رنگ آجری در کنار رنگ قهوه ای و سفید در اتاق خوابتان استفاده کنید.

رنگ آجری به دلیل این که درخشندگی کمتری نسبت به نارنجی روشن دارد، شما می توانید از آن برای سطوح بیشتر مانند دیوار و کف اتاق خواب نیز استفاده کنید.

اتاق خواب با رو تختی آجری

اتاق خواب سفید و آجری

 و در آخر…

در انتها باید بگویم که رنگ نارنجی دارای تناژ های زیادی می باشد. شما می توانید با استفاده از سلیقه شخصی و ترکیب رنگی هایی که در بالا به آن ها اشاره کردم، اتاق خواب نارنجی خود را به بهترین شکل دکور کنید. همچنین اگر این مطلب را دوست داشتید، می توانید ما را در اینستاگرام دنبال کنید و هر روز نکته ی جدیدی راجب دکوراسیون داخلی یاد بگیرید.

توجه: تمامی مطالب این سایت برگرفته از دانش طراحان و دکوراتور های داخلی مدیا دکور می باشد و هرگونه کپی بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.


مطالب مرتبط:

دکوراسیون نارنجی – از رنگ نارنجی در دکوراسیون چگونه استفاده کنیم؟

انتخاب رنگ اتاق خواب | مناسب ترین رنگ برای اتاق خواب کدام است؟

با 6 روش کاربردی ترکیب رنگ در دکوراسیون داخلی آشنا شوید!

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید