با ویژگی های مهم کابینت نئوکلاسیک آشنا شوید + تصاویر مدل های جدید!

0
10521
تبلیغات

کابینت نئوکلاسیک چیست؟

خیلی ساده بگویم، کابینت نئوکلاسیک زرق و برق کم تری نسبت به کابینت کلاسیک دارد. یعنی کابینت های نئوکلاسیک، جزئیات تزئینی، مثل منبت کاری و گل های دکوراتیو ندارند و از کابینت های کلاسیک، ساده تر هستند.

به علاوه باید بدانید که در آشپزخانه با کابینت نئوکلاسیک، متریال های با کیفیت مثل چوب طبیعی و سنگ مرمر و طیف های رنگی ملایم و مات کاربرد فراوانی دارد.

با این توضیحات، جلوه ای که کابینت نئوکلاسیک به آشپزخانتان می دهد، ساده و آرامش بخش و در عین حال لوکس و شیک است. فوق العاده است! نه؟

اما چگونه باید آشپزخانه را با کابینت های نئوکلاسیک طراحی کنیم؟ برای این کار باید در طراحی کابینت ها، تقارن را رعایت کنید، برای کابینت ها تاج، ستون و دستگیره در نظر بگیرید و کابینت ها را به رنگ مناسب انتخاب کنید.

توجه داشته باشید که نکات و ویژگی های بالا، در طراحی کابینت نئوکلاسیک بسیار اهمیت دارد که در ادامه آن ها را به صورت کامل توضیح می دهم. با من همراه باشید.

کابینت نئوکلاسیک

فهرست دسته بندی:

– ویژگی های کابینت نئوکلاسیک

– گالری تصاویر

ویژگی ها و نکات لازم برای دیزاین آشپزخانه با کابینت نئوکلاسیک:

1. کابینت های نئوکلاسیک را به صورت متقارن طراحی کنید:

با این که سبک نئوکلاسیک به خاطر جزئیات و پیچیدگی های کم تر، کمی از سبک کلاسیک فاصله دارد، اما در یک ویژگی با هم مشترک هستند که آن ویژگی، تقارن است.

پس طراحی و اجرای کابینت های نئوکلاسیک آشپزخانتان باید به صورتی باشد که مثل تصویر زیر، تقارن در آن دیده شود.

کابینت نئوکلاسیک چوبی قهوه ای مات با بین کابینتی طرح سنگ مرمر سفید

2. طراحی درب کابینت نئوکلاسیک باید به صورت خاص باشد:

یک لحظه دیوارهای قاب بندی شده را تصور کنید! سطح روی درب کابینت های نئوکلاسیک هم باید مثل این دیوارها، دارای قاب ساده و بدون جزئیات باشد.

کابینت نئوکلاسیک کرم طلایی ام دی اف مات با بین کابینتی طرح سنگ مرمر سفید

نکته: یک نوع طراحی درب کابینت دیگری هم وجود دارد که به سبک شِیکر معروف است که از آن هم برای کابینت نئوکلاسیک می توانید استفاده کنید. همان طور که در تصویر زیر می بینید، مرکز درب این کابینت ها، فرو رفته تر از قسمت های کناری است.

کابینت نئوکلاسیک طوسی ام دی اف مات با جزیره کرم و روکابینتی قهوه ای

3. استفاده از تاج و ستون را فراموش نکنید:

گچ بری های دور سقف و ستون ها با طراحی ساده! این ها عناصر مهمی هستند که در دکوراسیون فضای نئوکلاسیک باید استفاده شوند.

پس از تاج و ستون در طراحی کابینت های نئوکلاسیک استفاده کنید. توجه داشته باشید، از آن جا که معمولا این سبک کابینت ها تا سقف ادامه دارند، تاج کابینت به عنوان جایگزین گچبری دور سقف به کار گرفته می شود.

کابینت نئوکلاسیک طوسی تیره ام دی اف مات با بین کابینتی سنگی سفید

کابینت نئوکلاسیک سفید طلایی ام دی اف مات با ستون

نکته: اگر می خواهید کابینت های نئوکلاسیک، مدرن تر جلوه کنند، می توانید از به کار بردن ستونف چشم پوشی کنید.

4. کابینت ها و کشوهای نئوکلاسیک، دستگیره دارند:

یادتان باشد که این کابینت های مدرن هستند که با دستگیره های توکار و یا به صورت مگنتی ساخته می شوند. اگر کابینت های نئوکلاسیک هم به این صورت باشند، از سبک طراحی خود خیلی فاصله می گیرند.

پس اگر می خواهید آشپزخانتان کاملا به سبک نئوکلاسیک باشد، پیشنهاد می کنم، کابینت های آن را دستگیره دار سفارش دهید.

کابینت نئوکلاسیک سفید ام دی اف مات با جزیره طرح سنگ مرمر

5. از متریال های لوکس و با کیفیت استفاده کنید:

در سبک نئوکلاسیک، متریال های با کیفیت و لوکس کاربرد فراوانی دارد. با این تعریف اگر می خواهید کابینت هایتان به طرح چوب باشند، آن ها را از چوب طبیعی بخرید.

به علاوه، یکی از گزینه های ایده آل برای صفحه روی کابینت و بین کابینتی در آشپزخانه نئوکلاسیک، سنگ مرمر است که جلوه ای بسیار لوکس به فضا می دهد.

کابینت نئوکلاسیک سفید ام دی اف مات با روکابینتی و بین کابینتی طرح سنگ مرمر مشکی

نکته: البته اگر نمی خواهید هزینه بسیار بالایی کنید، می توانید روکابینتی و بین کابینتی را به طرح سنگ مرمر تهیه کنید.

6. کابینت ها را به رنگ ملایم و مات سفارش دهید:

در فضای نئوکلاسیک، رنگ غالب، رنگ های ملایم و مات هستند که می توانید آن ها را از طیف های سفید و طوسی و کرم برای کابینت ها انتخاب کنید. البته رنگ های زرد، آبی و سبز هم برای کابینت ها کاربرد دارند که باید تیره و مات باشند.

کابینت نئوکلاسیک سبز ام دی اف مات با کاشی بین کابینتی سفید طوسی

نکته: رنگ هایی مثل طلایی، نقره ای، مشکی و قرمز را، در اکسسوری و دکوریجات آشپزخانه با کابینت های نئوکلاسیک می توانید به کار ببرید.

7. از کابینت شیشه ای استفاده کنید:

یادتان باشد، شیشه و آینه یکی از متریال ها و عناصر پر کاربرد در دکوراسیون به سبک نئوکلاسیک هستند. پس برای اینکه این عناصر در طراحی کابینت ها وجود داشته باشند، پیشنهاد می کنم برخی از کابینت ها را به صورت شیشه ای سفارش دهید و ظروف خاص و زیبایتان را در آن ها چیدمان کنید.

کابینت نئوکلاسیک سفید و شیشه ای ام دی اف مات

8. کابینت ها را تا سقف طراحی کنید:

در دکوراسیون نئوکلاسیک باید تلاش کنید که فضای داخلی را بزرگ و با سقف بلند جلوه دهید. پس برای این که سقف آشپزخانه نئوکلاسیک بلند تر جلوه کند، کابینت ها را به نوعی طراحی کنید که عمودی باشند و تا سقف ادامه داشته باشند.

کابینت نئوکلاسیک طوسی ام دی اف مات در آشپزخانه جزیره دار

و در آخر…

با این ویژگی هایی که در این مطلب توضیح دادم، می توانیم نتجیه بگیریم که کابینت های نئوکلاسیک، چیزی بین کابینت های کلاسیک و مدرن هستند.

همین هم باعث می شود که از این نوع کابینت ها بتوانید چه در آشپزخانه های بزرگ و چه در آشپزخانه های کوچک، استفاده کنید.

اگر به این کابینت ها علاقه دارید و میخواهید آن را برای آشپزخانه منزلتان سفارش دهید، پیشنهاد میکنم که قبل از اجرا و سفارش کابینت ها، آشپزخانه منزلتان را طراحی و سه بعدی سازی کنید. حالا چرا سه بعدی سازی؟

  • اول این که قبل از اجرا و با کمترین هزینه، می توانید شبیه سازی دقیق آشپزخانتان را ببینید.
  • بعد از اون می توانید ترکیب رنگی های مختلف کابینت ها را ببینید و با کمترین ریسک، رنگی که دوست دارید را برای کابینت ها انتخاب کنید.
  • با این کار جانمایی یخچال، سینک و گاز در آشپزخانه مشخص می شود و می توانید بر اساس نیازتان، یونیت های سوپری را هم مشخص کنید.
  • در نتیجه اجرای کابینت های آشپزخانه منزلتان به آن چه که در ذهن دارید بسیار نزدیک خواهد شد و از صرف هزینه های غیر قابل پیشبینی جلوگیری می کنید.

این نکته را هم اضافه کنم که تیم طراحی داخلی مدیا دکور، خدمات طراحی و سه بعدی سازی هم دارد و روی ما برای این کار می توانید حساب کنید. برای اطلاع از خدمات ما می توانید روی لینک زیر کلیک کنید.

– طراحی آنلاین کابینت آشپزخانه + آشپزخانه منزلت رو قبل از اجرا مثل واقعیت ببین!

بازگشت به فهرست

گالری تصاویر کابینت نئوکلاسیک:

بازگشت به فهرست

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید