4 نکته ضروری که برای طراحی آشپزخانتان با کابینت طوسی باید بدانید!

0
4653
تبلیغات

به فکر این افتاده اید که آشپزخانتان را با کابینت طوسی دیزاین کنید؟

ابتدا اجازه دهید که مزیت های این نوع کابینت را با هم بررسی کنیم:

اول این که هم برای آشپزخانه به سبک کلاسیک و نئوکلاسیک و هم برای آشپزخانه های مدرن، رنگ مناسبی است.

دوم این که امسال، یعنی سال 2022، جزو رنگ های ترند کابینت است و به خاطر خنثی بودنش، هیچ وقت از مد نمی افتد.

و آخرین مزیت مهمی که می خواهم به آن اشاره کنم، این است که کابینت طوسی کمتر لک و آلودگی ها را نشان می دهد و دردسر کمتری برای پاک کردن و نظافت آن ها دارید.

در کنار این خوبی ها، آیا کابینت خاکستری، بدی هایی هم دارد؟

شاید اولین ویژگی منفی که در مورد رنگ طوسی به ذهن هر کسی می تواند خطور کند، تیرگی و و دلگیری است که به فضا انتقال می دهد.

البته این مانعی برای انتخاب طوسی برای کابینت ها نیست. چرا که طوسی طیف های رنگی متنوعی دارد و شما می توانید با انتخاب طیف روشن تر آن، حتی فضای آشپزخانه را دلبازتر کنید.

حالا که نقاط مثبت و منفی این نوع کابینت را شناختید، زمان این است که نکات و ترفندهایی برای اجرای آن در آشپزخانه را بشناسید.

نکاتی که به شما کمک می کند اصولی و زیبا، آشپزخانه ای با کابینت های طوسی طراحی کنید که در ادامه آن ها را می خواهم معرفی کنم.

به علاوه، در انتهای مطلب گالری تصاویری از این نوع آشپزخانه ها را نیز قرار داده ام تا از آن ها ایده بگیرید. با من همراه باشید.

کابینت طوسی

فهرست دسته بندی:

– ترفندهای اجرای کابینت طوسی

– گالری تصاویر

نکات و ترفندهای اجرای کابینت طوسی در آشپزخانه:

1. طوسی طیف های تیره و روشن دارد:

طوسی در حالت خالص، ترکیبی از سفید و مشکی است. هر چه میزان سفید این ترکیب بیشتر باشد، طوسی روشن تر و هر چه میزان مشکی بیشتر باشد، طوسی تیره تر می شود.

یادتان باشد که این تیرگی و روشنی کابینت های طوسی، بر جلوه فضای آشپزخانتان تاثیر دارد. برای مثال اگر مانند تصویر زیر، سراغ خاکستری روشن بروید، فضا دلبازتر جلوه می کند.

کابینت طوسی روشن مات ام دی اف در آشپزخانه مدرن بزرگ جزیره دار با بین کابینتی و روکابینتی طرح سنگ مرمر سفید

اما اگر مثل آشپزخانه زیر، طوسی تیره را انتخاب کنید، جلوه آشپزخانتان دنج و منحصر به فرد می شود.

کابینت طوسی تیره ام دی اف مات در آشپزخانه مدرن با کشای بین کابینتی سفید آجری

نکته: پیشنهاد می کنم برای آشپزخانه های کوچک و کم نور، کابینت های طوسی روشن را سفارش دهید.

2. طوسی می تواند رنگی گرم و یا رنگی سرد باشد:

علاوه بر سفید و مشکی، برخی از تناژهای خاکستری ته مایه رنگ های دیگر، مثل آبی، زرد یا قرمز را نیز می توانند داشته باشند.

توجه داشته باشید که این رنگ ها، طوسی را سرد یا گرم می کنند و از نظر ظاهری با هم تقاوت دارند. برای مثال رنگ طوسی آبی، رنگی سرد است و رنگ طوسی بژ، خاکستری گرم به حساب می آید.

به کابینت های دو آشپزخانه زیر دقت کنید! تصویر اول آشپزخانه ای با کابینت طوسی سرد و تصویر دوم، آشپزخانه ای با کابینت طوسی گرم است.

کابینت طوسی روشن ام دی اف مات در آشپزخانه مدرن بزرگ جزیره دار با کابینت پله ای سفید

کابینت طوسی روشن ام دی اف مات در آشپزخانه نئوکلاسیک بزرگ جزیره دار

نکته: بین گرم یا سرد بودن طوسیِ کابینت ها، به سلیقتان رجوع کنید. این که می خواهید اتمسفر فضای آشپزخانتان گرم یا سرد باشد.

3. کابینت یک دست طوسی یا ترکیب یک رنگ کابینت دیگر با طوسی:

کابینت هایی که در آشپزخانتان نصب می شوند، می توانند یا یک دست طوسی باشند و یا کابینت هایی با رنگ دیگر نیز در کنار کابینت طوسی به کار بروند:

– کابینت یک دست طوسی:

اگر می خواهید تمام کابینت ها طوسی باشند، حتما بین کابینتی یا صفحه روی کابینت را با رنگ متفاوت انتخاب کنید تا فضای آشپزخانه یکنواخت نشود.

البته برای این که این یکنواختی را بیشتر از بین ببرید، پیشنهاد می کنم درخشندگی هر یک از این سطوح با هم فرق داشته باشد. یعنی اگر کابینت ها از نوع ام دی اف مات هستند، بین کابینتی یا روکابینتی را با سطح درخشنده بخرید یا بالعکس.

کابینت طوسی تیره یک دست ام دی اف مات در آشپزخانه مدرن با بین کابینتی طرح سنگ مرمر سفید های گلاس

– کابینت های پایینی یا بالایی به رنگ طوسی:

زمان این که نمی خواهید، تمام کابینت های یک رنگ باشند، می توانید یک ردیف کابینت را طوسی و یک ردیف دیگر را به رنگ دیگری سفارش دهید.

این که کابینت های خاکستری بالا یا پایین باشد، به جلوه ای که می خواهید در آشپزخانه ایجاد کنید، بستگی دارد. اگر آشپزخانه کوچک و کم نوری دارید، بهتر است کابینت روشن تر را در بالا نصب کنید.

کابینت طوسی و سفید ام دی اف های گلاس در آشپزخانه مدرن

– رنگ کابینت های پله ای:

حالت دیگری که آشپزخانه می تواند دو رنگ کابینت متفاوت داشته باشد، طراحی پلکانی کابینت ها است. در این حالت یا طوسی را برای کابینت های کم عمق و یا برای کابینت های معمولی انتخاب کنید.

کابینت طوسی و قهوه ای رنگ چوب ام دی اف مات در آشپزخانه مدرن با طراحی کابینت پله ای

– کابینت اپن یا جزیره با رنگ متفاوت:

در حالتی که آشپزخانتان اپن یا جزیره دارد، می توانید کابینت هایی که به دیوار نصب می شوند را طوسی و کابینت اپن یا جزیره را به رنگ دیگری سفارش دهید و یا بالعکس.

کابینت طوسی روشن ام دی اف مات در آشپزخانه مدرن جریره دار با بین کابینتی طرح سنگ مرمر سفید

نکته: در این نوع طراحی کابینت های آشپزخانه، اگر فضای دلباز را ترجیح می دهید، کابینت های روشن تر را برای نصب روی دیوار در نظر بگیرید.

4. رنگ های مکمل برای کابینت طوسی را بشناسید:

در این بخش، زمان این است که رنگ های مکمل طوسی را بشناسید. توجه داشته باشید که هر کدام از این رنگ ها یا با طوسی هماهنگ هستند و یا با آن تضاد دارند.

هماهنگی فضای آشپزخانتان را منسجم می کند و تضاد آن را از یکنواختی در می آورد و جذاب می کند که وجود هر دو در دکوراسیون لازم است.

– تناژها و طیف های مختلف خاکستری:

یکی از ایده ها این است که طیف های تیره تر یا روشن تر و یا تناژهای سرد یا گرم خاکستری را در کنار کابینت های طوسی استفاده کنید.

شاید این رنگ ها را نتوان به عنوان رنگ مکمل نام برد، ولی چون از یک خانواده هستند، بین عناصر مختلف آشپزخانه انسجام و هماهنگی به وجود می آورند.

کابینت طوسی ام دی اف های گلاس در آشپزخانه مدرن با بین کابینتی طوسی تیره و روکابینتی سفید

نکته: استیل، نقره و کروم جزو طیف های سرد طوسی هستند. اگر کابینت هایتان به رنگ طوسی سرد است، پیشنهاد می کنم که دستگیره ها و شیرآلات و اکسسوری ها را به این متریال ها انتخاب کنید.

– سفید و طوسی:

سفید به عنوان بین کابینتی و صفحه روی کابینت، در کنار کابینت طوسی کاربرد فراوانی دارد. در واقع هر چه طوسی روشن تر باشد، سفید با آن هماهنگ تر و هر چه طوسی تیره تر باشد، سفید با آن متضاد تر می شود.

کابینت طوسی تیره ام دی اف مات در آشپزخانه مدرن با بین کابینتی و کابینت پله ای سفید

نکته: یادتان نرود که کابینت سفید را در در کنار کابینت طوسی نیز می توانید استفاده کنید تا آشپزخانه ای با دو رنگ کابینت داشته باشید.

– مشکی و طوسی:

مشکی هم مانند سفید، برای بین کابینتی و روکابینتی در کنار کابینت های خاکستری استفاده می شود و بر اساس روشنی یا تیرگی رنگ طوسی، می تواند با آن هماهنگ یا متضاد باشد.

کابینت طوسی روشن ام دی اف مات در آشپزخانه مدرن با صفحه روکابینتی مشکی

– قهوه ای و طوسی:

اگر کابینت های طوسی با تناژ سرد دارید، قهوه ای با گرمای خودش، فضای آشپزخانه را متعادل می کند. اگر هم کابینت ها طوسی گرم هستند، قهوه ای در کنار آن هارمونی ایجاد می کند.

نکته: قهوه ای را می توانید به عنوان کابینت، روی کابینتی و کفپوش، در آشپزخانه با کابینت های طوسی استفاده کنید.

کابینت طوسی تیره ام دی اف مات در آشپزخانه مدرن با کابینت پله ای قهوه ای چوب

پیشنهاد می کنم که قهوه ای را با طرح چوب در کنار کابینت های طوسی به کار ببرید تا جذابیت فضا دو چندان شود.

– زرد و طوسی:

زرد از آن دسته رنگ هایی است که به خوبی طوسی را کامل می کند و به فضایی که طوسی رنگ غالب آن است، انرژی فراوانی انتقال می دهد.

شما می توانید هم آشپزخانه ای با کابینت های زرد و طوسی داشته باشید و هم می توانید زرد را به عنوان بین کابینتی، دکوری و اکسسوری، در کنار کابینت های طوسی به کار ببرید.

کابینت طوسی تیره ام دی اف مات در آشپزخانه مدرن با بین کابینتی زرد

نکته: اگر طلایی را یکی از طیف های زرد به حساب بیاوریم، آن را می توانم به عنوان یکی از رنگ های مکمل مناسب برای طوسی، به خصوص طوسی با تناژ گرم، معرفی کنم.

اگر کابینت هایتان به تناژ طوسی گرم هستند، برای ایجاد هارمونی، از دستگیره ها، شیر آلات و اکسسوری های طلایی استفاده کنید.

– صورتی، قرمز و نارنجی:

رنگ های زیبای دیگری که در کنار کابینت های طوسی فوق العاده زیبا می شوند، صورتی، قرمز و نارنجی هستند که آن ها را به عنوان بین کابینتی، مبلمان و دکوریجات برای آشپزخانتان می توانید تهیه کنید.

کابینت طوسی تیره ام دی اف مات در آشپزخانه مدرن با بین کابینتی صورتی

و در آخر…

خب تا این قسمت نکات ضروری برای طراحی آشپزخانه با کابینت های طوسی را شناختید و تصاویری از این نوع آشپزخانه ها را مشاهده کردید.

این رنگ کابینت ها را برای آشپزخانه منزلتان می پسندید؟

اگر جوابتان مثبت است، از نکاتی که آموزش دادم کمک بگیرید و با ایده گرفتن از گالری تصاویر زیر، آشپزخانتان را اصولی و زیبا دکور کنید.

همچنین اگر سوالی دارید، آن را در انتهای مطلب مطرح کنید تا با کمال میل به آن پاسخ دهم.

بازگشت به فهرست

گالری تصاویر کابینت طوسی:

بازگشت به فهرست

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید