31 مدل کابینت سبز زیبا و امروزی + معرفی 5 ایده برای طراحی کابینت سبز!

0
4166
تبلیغات

تا به حال در خانه دوستان و آشنایانتان آشپزخانه ای با کابینت های سبز دیده اید؟

اگر جوابتان خیر است، باید بگویم که شما تنها نیستید. به احتمال خیلی زیاد، اگر این سوال را از هر کس دیگری هم بپرسید، جواب او منفی خواهد بود.

اصلا این که آشپزخانه ای کابینت سبز داشته باشد، خیلی در تصورمان نمی گنجد.

اما در کمال ناباوری باید بدانید که رنگ سبز یکی از رنگ های ترند شده کابینت در سال 2022 است و طراحان داخلی حرفه ای، به زیباترین شکل ممکن از این رنگ زیبا برای کابینت آشپزخانه ها استفاده می کنند.

اما چگونه طراحان داخلی، سبز را به عنوان رنگ کابینت در آشپزخانه ها به کار می برند؟

در پاسخ خیلی کوتاه بگویم که آن ها طیف های رنگیِ خاص سبز را برای کابینت ها انتخاب می کنند، در خیلی از مواقع یک رنگ کابینت دیگر را در کنار سبز به کار می برند و رنگ های مکمل سبز را در عناصر دیگر آشپزخانه استفاده می کنند.

در واقع رعایت این نکات است که به شما کمک می کند یک آشپزخانه زیبا و شیک با کابینت های سبز داشته باشید و من در ادامه می خواهم آن ها را به صورت کامل تر معرفی کنم.

البته برای این که از این مدل کابینت ها بیشتر ایده بگیرید، در انتهای مطلب گالری تصاویر آن ها را نیز قرار داده ام. با من همراه باشید.

کابینت سبز آشپزخانه

فهرست دسته بندی:

– ایده های طراحی کابینت سبز

– گالری تصاویر

ایده هایی برای طراحی آشپزخانه با کابینت سبز:

1. رنگ سبز خالص را برای کابینت ها فراموش کنید!

یادتان باشد هر چه رنگی خالص تر باشد، جلوه آن تند تر می شود. در نتیجه چشمانتان را آزار می دهد و خیلی زود دلتان را می زند.

به خصوص که اگر طیف خالص آن رنگ، سطح زیادی از فضای داخلی را پوشش دهد، این مشکل بیشتر به چشم می آید. پس بهتر است که سراغ سبز خالص برای کابینت های آشپزخانه نروید.

کابینت سبز تیره ام دی اف مات در دکوراسیون آشپزخانه مدرن بزرگ جزیره دار با بین کابینتی مشکی

کابینت سبز روشن مات ام دی اف در آشپزخانه نئوکلاسیک

نکته: طیف های تیره یا روشن سبز که در ترکیب خود سفید یا خاکستری دارند، گزینه های مطمئن تری برای کابینت ها هستند. چرا که به رنگ های خنثی نزدیکند و می توانید از آن ها به عنوان رنگ غالب آشپزخانتان استفاده کنید.

2. طیف های روی بورس سبز را انتخاب کنید!

سبزِ سِیج که طیف خاکستری سبز، نعنایی که یکی از طیف های روشن سبز، سبزِ جنگلی که طیف تیره سبز و زیتونی که سبز مایل به زرد تیره است، رنگ هایی هستند که این سال ها در طراحی داخلی روی بورس آمده اند و از آن ها می توانید به عنوان رنگ کابینت ها استفاده کنید.

برای مثال کابینت های تصویر پایینی سبز نعنایی و کابینت های تصویر بعدی آن، سبز زیتونی است.

کابینت سبز نعنایی روشن در آشپزخانه مدرن با بیم کابینتی و روکابینتی مرمر سفید

کابینت سبز زیتونی نیره در آشپزخانه نئوکلاسیک با روکابینتی سفید

دقت داشته باشید که رنگ هایی که معرفی کردم، از طیف های ناخالص سبز به حساب می آیند و برای رنگ کابینت، گزینه مناسبی هستند.

3. کابینت های را یک دست سبز کنید!

یکی از ایده هایی که برای آشپزخانه با کابینت سبز می خواهم معرفی کنم این است که تمام کابینت ها را یکدست سبز سفارش دهید.

یادتان باشد از آن جا که تمام کابینت ها در این روش یک رنگ هستند، جلوه آشپزخانه یکنواخت می شود. پس برای از بین بردن چنین جلوه ای، از رنگ هایی که با کابینت تضاد دارند به عنوان بین کابینتی، روکابینتی یا کفپوش استفاده کنید تا فضا جذاب تر شود.

کابینت سبز تیره مات ام دی اف در آشپزخانه مدرن جزیره دار با بین کابینتی و روکابینتی سفید

برای مثال در آشپزخانه بالا، رنگ صفحه روی کابینت و بین کابینتی روشن انتخاب شده است تا با رنگ سبز تیره کابینت ها تضاد داشته باشد.

4. یک رنگ کابینت دیگر در کنار کابینت سبز استفاده کنید!

اگر ایده کابینت های یک دست را نمی پسندید، می توانید سراغ آشپزخانه با دو رنگ کابینت بروید. این ترکیب رنگی می تواند که به سلیقه خودتان، ترکیب سبز با هر رنگ دیگری باشد. اما پیشنهاد من کابینت سبز و سفید یا کابینت سبز و قهوه ای و رنگ چوب است که در کنار هم بسیار زیبا جلوه می کنند.

– دو ردیف کابینت با دو رنگ مختلف:

چینش کابینت های سبز با یک رنگ کابینت دیگر به این صورت می تواند باشد که ردیف های پایینی و بالایی را با رنگ متفاوت انتخاب کنید.

کابینت سبز سیج با کابینت سفید در آشپزخانه نئوکلاسیک با بین کابینتی آجری سفید

نکته: این که سبز در کابینت های بالا یا کابینت های پایین باشد، به تصمیم خودتان وابسته است. اما اگر فضای آشپزخانتان کوچک است، پیشنهاد می کنم که کابینت روشن را در ردیف بالا و کابینت تیره را در ردیف پایین نصب کنید تا فضا دلباز جلوه داده شود.

– جزیره یا اپن با یک رنگ متفاوت:

اگر آشپزخانتان اپن است و یا جزیره دارد، می توانید تمام کابینت های دیواری را یک رنگ سفارش دهید و تنها کابینت اپن یا جزیره را به رنگ متفاوت انتخاب کنید.

همان طور که در دو تصویر زیر می بینید، سبز هم می تواند برای کابینت های دیواری و هم برای کابینت های جزیره به کار برده شود.

کابینت سبز جزیره با کابینت سفید در آشپزخانه نئوکلاسیک بزرگ

کابینت سبز تیره سیج با جزیره چوبی قهوه ای در آشپزخانه نئوکلاسیک با بین کابینتی آجری سفید

5. از رنگ های مکمل سبز در کنار آن استفاده کنید!

باید بگویم که با انتخاب کابینت ها به رنگ سبز، کار طراحی آشپزخانتان تمام نمی شود. در واقع عناصر دیگر آشپزخانه مثل صفحه روی کابینت، دیوارپوش بین کابینتی، شیرآلات، دستگیره ها و اکسسوری ها، باید مکمل سبز باشند تا در فضا هارمونی ایجاد شود.

نکته: سفید، مشکی، طوسی، قهوه ای و زرد خردلی، رنگ هایی هستند که غالبا با بیشتر طیف های سبز همخوانی دارند و برای عناصر بالا از آن ها می توانید استفاده کنید.

کابینت سبز روشن مات ام دی اف در آشپزخانه اپن مدرن با بین کابینتی سفید آجری

و در آخر…

همان طور که مطالعه کردید، اگر که رنگ سبز با رعایت اصول و قواعد برای طراحی کابینت آشپزخانه ها پیاده شود، جلوه بسیار زیبا و منحصر به فردی به فضا می دهد.

اگر چنین آشپزخانه ای را می پسندید، از نکاتی که آموزش دادم استفاده کنید و از تصاویر گالری زیر ایده بگیرید و آشپزخانه منزلتان را دیزاین کنید.

همچنین اگر در مورد این موضوع سوالی دارید، آن را در انتهای صفحه مطرح کنید تا با کمال میل به آن پاسخ دهم.

بازگشت به فهرست

گالری تصاویر کابینت سبز:

بازگشت به فهرست

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید