معرفی 6 ترکیب رنگی پر طرفدار با رنگ طوسی برای اتاق خواب

0
1035

امروزه رنگ طوسی یکی از پرطرفدار ترین رنگ ها برای دکوراسیون اتاق خواب می باشد. شما می توانید از رنگ طوسی برای پرده، دیوارها، روتختی و حتی تخت و کمد خود استفاده کنید. همان طور که می دانید رنگ طوسی دارای طیف های گسترده ای از طوسی روشن تا تیره است و همچنین دارای نتاژهای مختلف گرم و سرد نیز می باشد. دراین مقاله شش ترکیب رنگی پرطرفدار با رنگ طوسی برای اتاق خواب را معرفی می کنم، پس با من همراه باشید.

معرفی شش ترکیب رنگی پرطرفدار با رنگ طوسی برای اتاق خواب

از رنگ طوسی در کنار چه رنگ هایی برای اتاق خواب می توان استفاده کرد؟

1. اتاق خواب طوسی و کرم :

اگر می خواهید تا یک اتاق خواب پر از آرامش و شیک داشته باشید من به شما استفاده از رنگ طوسی و کرم را پیشنهاد می دهم. پالت رنگی طوسی و کرم بیشتر مناسب اتاق خواب بزرگسال می باشد.

همان طور که در بالا به آن اشاره کردم رنگ طوسی دارای طیف های رنگی مختلفی است. شما اگر می خواهید تا از رنگ طوسی در کنار کرم استفاده کنید، بهتر است از رنگ طوسی گرم و کم رنگ استفاده کنید.

برای مثال به عکس زیر دقت کنید که کاغذ دیواری طوسی و کرم را در کنار تخت خواب طوسی و بالش های کرم استفاده کرده اند.

اتاق خواب طوسی و کرم

مطلب مرتبط: نکات کلیدی که برای دکوراسیون کرم و قهوه ای اتاق خواب باید بدانید!

2. اتاق خواب طوسی و زرد :

یکی از رنگ هایی که به زیبایی در کنار رنگ طوسی خود نمایی می کند، رنگ شاد و سرزنده زرد می باشد.

شما می توانید ازترکیب رنگی زرد و طوسی برای اتاق خواب بزرگسال و نوجوان استفاده کنید. به عنوان مثال از رنگ زرد خردلی و یا طلایی برای اتاق خواب بزرگسال، و از رنگ زرد فسفری و یا لیمویی برای اتاق خواب نوجوان در کنار رنگ طوسی استفاده کنید.

اتاق خواب طوسی و زرد خردلی

اتاق خواب نوجوان طوسی و زرد

مطلب مرتبط: با این 6 نکته اتاق خواب زرد با دکوراسیون اصولی داشته باشید!

اتاق خواب طوسی صورتی :

همان طور که می دانید، طوسی رنگی خنثی می باشد که شما می توانید از رنگ های مختلفی در کنار آن استفاده کنید. یکی دیگر از این رنگ ها صورتی می باشد.

ترکیب رنگی طوسی و صورتی یکی از پالت های رنگی پرطرفدار برای اتاق خواب می باشد. شما می تونید با روش های مختلفی از رنگ طوسی و صورتی در اتاق خوابتان استفاده کنید.

به عنوان مثال شما می توانید مانند عکس زیر، از رنگ طوسی بیشتری در فضا استفاده کنید و رنگ صورتی را به صورت محدود در فضا به کار ببرید.

اتاق خواب طوسی وصورتی

مطلب مرتبط: نکات لازم برای انتخاب رنگ مناسب اتاق خواب که باید بدانید!

و یا مانند عکس زیراز رنگ صورتی بیشتری در اتاق خوابتان استفاده کنید و تخت خواب طوسی خود را با روتختی و دکوریجات صورتی همراه کنید.

اتاق خواب صورتی و طوسی

مطلب مرتبط: 6 نکته کلیدی برای داشتن دکوراسیون اتاق خواب صورتی!

اتاق خواب طوسی آبی :

آبی و طوسی می تواند رنگ بسیار مناسبی برای اتاق خواب باشد. رنگ آبی بسیار آرامش بخش می باشد و برای خواب نیز مناسب است و استفاده از آن در کنار رنگ طوسی می تواند فضایی شیک و زیبایی را به وجود بیاورد.

اتاق خواب طوسی و آبی

شما می توانید از رنگ های گرم مانند آجری، قهوه ای و کرم هم به صورت محدود در اتاق خواب آبی و طوسی خود استفاده کنید تا تعادل در فضا حفظ شود.

اتاق خواب آبی و طوسی

مطلب مرتبط: 7 نکته استفاده از رنگ آبی برای اتاق خواب

اتاق خواب طوسی بنفش :

رنگ بنفش دارای طیف رنگی گسترده ای است، به عنوان مثال: رنگ یاسی، بنفش سیر، ارغوانی، بادمجانی و… همگی جز خانواده بنفش هستند.  شما می توانید از تمامی این رنگ ها در کنار رنگ طوسی استفاده کنید.

به عنوان به عکس زیر دقت کنید از رنگ بنفش سیر، یاسی و بنفس پاستلی در کنار رنگ طوسی روشن و تیره استفاده کرده است. همان طور که میبینید در اتاق خواب زیر برای دیوار پشت تخت از رنگ یاسی، و برا بالش ها از رنگ بنفش سیر استفاده شده است.

اتاق خواب ارغوانی و طوسی

و همچنین در عکس زیر رنگ عمده استفاده شده در اتاق خواب، رنگ بنفش می باشد که رنگ طوسی به صورت محدود در فضا ترکیب شده است.

اتاق خواب طوسی و بنفش

مطلب مرتبط: 3 ایده که می توانید برای دکوراسیون بنفش اتاق خواب استفاده کنید!

اتاق خواب طوسی مشکی :

اگر علاقه به سبک مدرن دارید، می توانید از ترکیب رنگی طوسی و مشکی در فضا اتاق خوابتان استفاده کنید. اما دقت داشته باشید که حتما اتاق خواب شما نورگیر باشد زیرا استفاده از این دو رنگ در کنار هم به شدت محیط را تاریک می کند. همچنین بهتر است که اتاق خواب شما بزرگ باشد تا استفاده از این رنگ ها موجب دلگیر شدن فضای اتاق خواب شما نشود.

اتاق خواب مشکی و طوسی

و در آخر…

در انتها باید بگویم که شما می توانید با استفاده از نکات بالا و سلیقه شخصیتان، رنگ طوسی را به بهترین شکل در اتاق خواب خود بکار ببرید. همچنین اگر این مطلب را دوست داشتید، می توانید ما را در اینستاگرام دنبال کنید و هر روز مطالب جدید راجب دکوراسیون داخلی آموزش ببینید.

توجه: تمامی مطالب این سایت برگرفته از دانش طراحان و دکوراتور های داخلی مدیا دکور می باشد و هرگونه کپی بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.


مطالب مرتبط: 

دکوراسیون خاکستری – نکاتی که در چیدمان منزل با رنگ طوسی باید بدانید!

کاربرد رنگ های خنثی در دکوراسیون داخلی چیست و چگونه از آن ها استفاده کنیم؟

با 6 روش کاربردی ترکیب رنگ در دکوراسیون داخلی آشنا شوید!

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید