معرفی 6 ترکیب رنگی پر طرفدار با رنگ طوسی برای اتاق خواب + گالری تصاویر!

2
11247
تبلیغات

در اتاق خواب طوسی یا خاکستری از چه ترکیب رنگ هایی می توانیم استفاده کنیم؟

در جواب باید بگویم که طوسی از آن رنگ هایی است که به راحتی می توانید آن را در کنار رنگ های متنوعی به کار ببرید. به همین علت هم است که یکی از رنگ های پرطرفدارِ اتاق خواب کودک و بزرگسال به حساب می آید.

اما بین همه رنگ ها، گزینه هایی هستند که با خاکستری و طوسی، ترکیب زیباتری ایجاد می کنند. مثل ترکیب طوسی کرم، طوسی سفید، طوسی زرد، طوسی صورتی، طوسی آبی و طوسی مشکی!

توجه داشته باشید که رنگ های سفید، زرد و صورتی با خاکستری تضاد دارند و فضای اتاقتان را جذاب می کنند و آبی، سرمه ای و مشکی در کنار طوسی، جلوه هماهنگی به اتاقتان می دهد.

اما باید بدانید که هر تناژ و طیف رنگ طوسی با رنگ هایی که در بالا معرفی کردم، جلوه خوبی پیدا نخواهد کرد. در واقع در کنار برخی از رنگ ها، بهتر است از تناژ سرد طوسی و و در کنار برخی رنگ های دیگر، از تناژ گرم طوسی استفاده کنید.

پس در ادامه با من همراه باشید تا با معرفی ایده ها و نکات کاربردی، نحوه ترکیب رنگ طوسی برای اتاق خواب را آموزش دهم.

معرفی شش ترکیب رنگی پرطرفدار با رنگ طوسی برای اتاق خواب

فهرست دسته بندی:

نکات دکوراسیون اتاق خواب طوسی

گالری تصاویر

در اتاق خواب طوسی از چه ترکیب رنگ هایی استفاده کنیم؟

1. اتاق خواب طوسی و کرم و بژ:

ترکیب طوسی با کرم یا بژ می تواند هم یک ترکیب رنگی هماهنگ و هم یک ترکیب رنگی متضاد باشد. همه چیز به طیف و تناژ رنگِ طوسی که انتخاب می کنید، وابسته است.

اگر می خواهید با طوسی و کرم و بژ، بین مبلمان و دکوریجات اتاق خوابتان انسجام و هارمونی ایجاد کنید، سراغ تناژ گرم طوسی بروید.

همان طور که در تصویر زیر می بینید، کاغذ دیواری و پاتختی تناژِ طوسیِ گرم دارند و با بالش و کوسن های بژ به خوبی هماهنگ شده اند.

اتاق خواب طوسی و کرم

اما در مقابل، اگر می خواهید خاکستری با کرم و بژ تضاد ایجاد کند، طیف تیره و تناژ خالص یا سرد خاکستری، گزینه مناسبی است. مثل دیوار طوسی و تخت خواب کرم تصویر پایین!

اتاق خواب طوسی و کرم با دیوار طوسی و تخت کرم و روتختی کرم

مطلب مرتبط: نکات کلیدی که برای دکوراسیون کرم و قهوه ای اتاق خواب باید بدانید!

2. اتاق خواب طوسی و زرد و طلایی:

زرد و طلایی یکی از بهترین ترکیب رنگ هایی هستند که در کنار رنگ طوسی، یک جلوه جذاب به اتاق خوابتان می دهد.

در واقع اگر رنگ غالب اتاقتان ترکیبی از طیف های طوسی و رنگ های خنثی دیگر باشد، می توانید با اضافه کردن رنگ زرد، جلوه یکنواخت اتاق را از بین ببرید و به محیط آن انرژی دهید.

اتاق خواب طوسی و زرد نوجوان با دیوار سفید و تخت و روتختی زرد و طوسی

نکته: از آن جا که از نظر روانشناسی، استفاده بیش از حد از خاکستری ممکن است که افسردگی ایجاد کند، حتما از رنگ زرد در اتاقی که خاکستری رنگ غالب است، به خصوص در اتاق کودکان و نوجوانان استفاده کنید.

دقت داشته باشید که زرد خالص مثل اتاق خواب بالا، تضاد بالایی با طوسی دارد. در واقع اگر می خواهید، بین زرد و طوسی، هماهنگی بیشتری وجود داشته باشد، رنگ طلایی گزینه مناسبی خواهد بود.

اتاق خواب طوسی و زرد نئوکلاسیک دو نفره با پرده و نیمکت طوسی و لوستر و اکسسوری های طلایی

مطلب مرتبط: با این 6 نکته اتاق خواب زرد با دکوراسیون اصولی داشته باشید!

3. اتاق خواب طوسی و صورتی:

بعد از رنگ زرد، صورتی یکی از زیباترین ترکیب رنگی ها را با طوسی می سازد. دقت داشته باشید در چنین ترکیب رنگی، می توانید صورتی را برای دیوار و طوسی را برای مبلمان و اکسسوری ها و یا بالعکس، طوسی را برای دیوار و صورتی را سطوح کوچک تر به کار ببرید.

برای مثال در اتاق خواب زیر، طوسی رنگ غالب است و صورتی تیره برای ایجاد هارمونی با رنگ طوسی، در بالش و شال تخت استفاده شده است.

اتاق خواب صورتی و طوسی

مطلب مرتبط: انتخاب رنگ اتاق خواب | مناسب ترین رنگ برای اتاق خواب کدام است؟

یا در اتاق خواب زیر، دیوار پشت تخت صورتی نقاشی شده است و در کنار آن تخت و پاف خاکستری، جلوه مدرن و زیبایی به اتاق داده اند.

اتاق خواب طوسی و صورتی دو نفره مدرن با دیوار صورتی و تخت پارچه ای طوسی

مطلب مرتبط: 6 نکته کلیدی برای داشتن دکوراسیون اتاق خواب صورتی!

4. اتاق خواب طوسی و آبی:

آبی از آن دسته رنگ هایی است که به خوبی با طوسی هماهنگ می شود و به فضای اتاقتان آرامش می دهد. البته برای ایجاد این هماهنگی، طیف آبی که انتخاب می کنید بهتر است که تیره باشد و در کنار آن خاکستری خالص یا تناژ سرد آن را به کار ببرید.

اتاق خواب طوسی و آبی

مطلب مرتبط: 7 نکته استفاده از رنگ آبی برای اتاق خواب

5. اتاق خواب طوسی و بنفش:

باید بدانید که رنگ بنفش هم دارای تناژ سرد و گرم است. در واقع اگر درصد آبی بنفش بیشتر باشد، رنگی سرد و اگر درصد قرمز آن بیشتر باشد، رنگی گرم به حساب می آید.

پس با توضیحات بالا، اگر پالت رنگی هماهنگ می خواهید ایجاد کنید، یا از تناژ سردِ طوسی و بنفش یا از تناژ گرمِ طوسی و بنفش در کنار هم استفاده کنید. برای مثال در اتاق خواب زیر، بنفش و طوسی هر دو تناژ سرد دارند.

اتاق خواب طوسی و بنفش

البته اگر جلوه جذاب تری می خواهید، می توانید با استفاده از طیف ها و تناژهای مختلف بنفش، چند لایه رنگی در اتاقتان به وجود آورید.

اتاق خواب طوسی و بنفش دو نفره نئوکلاسیک با دیوار طوسی تیره و روتختی بنفش

مطلب مرتبط: 3 ایده که می توانید برای دکوراسیون بنفش اتاق خواب استفاده کنید!

6. اتاق خواب طوسی و سفید و مشکی:

اگر سفید و مشکی را با درصدهای مختلفی با هم ترکیب کنید، طیف های تیره و روشن طوسی به وجود می آید. حالا اتاق خوابی را تصور کنید که هر سه این رنگ ها را در خود داشته باشد.

سفید با خاکستری و مشکی تضاد ایجاد می کند و مشکی و طوسی هارمونی به وجود می آورند. مطمئنا اگر این 3 رنگ را به درستی در کنار هم به کار ببرید، جلوه ای جذاب و در عین حال متعادل به اتاقتان خواهید داد.

اتاق خواب طوسی و سفید و مشکی دو نفره مدرن با دیوار مشکی و سفید و روتختی طوسی و سفید

و در آخر…

خب تا اینجا ترکیب های رنگی که با طوسی در اتاق خوابتان می توانید استفاده کنید را شناختید. حالا زمان این است که به سلیقتان رجوع کنید و ببینید که کدام یک از این رنگ ها را در کنار خاکستری بیشتر می پسندید و با کمک نکاتی که آموزش دادم، اتاقتان را به زیبایی دکور کنید.

همچنین اگر سوالی در این مورد دارید، می توانید آن را در انتهای صفحه یا از طریق اینستاگرام مدیا دکور مطرح کنید تا با کمال میل به آن پاسخ دهم.

بازگشت به فهرست

گالری تصاویر دکوراسیون اتاق خواب طوسی:

بازگشت به فهرست

توجه: تمامی مطالب این سایت برگرفته از دانش طراحان و دکوراتور های داخلی مدیا دکور می باشد و هرگونه کپی بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد.


مطالب مرتبط: 

دکوراسیون خاکستری – نکاتی که در چیدمان منزل با رنگ طوسی باید بدانید!

کاربرد رنگ های خنثی در دکوراسیون داخلی چیست و چگونه از آن ها استفاده کنیم؟

با 6 روش کاربردی ترکیب رنگ در دکوراسیون داخلی آشنا شوید!

2 دیدگاه‌ها

 1. سلام خیلی ممنون بابت مطالب خوبتون واقعا عالی بود. یه سوال داشتم من یک تخت تمام امسه خاکستری تیره دارم که باهررنگی ست میکنم اتاق خیلی سردمیشه واصلا احساس گرمی و آرامش ندارم الان با آبی وسورمه ای ست کردم واقعا بده. به نظرتون باچه رنگی ست کنم و روتختی وفرش و … که احساس گرمی و آرامش به آدم بده

  • سلام و وقت بخیر، خیلی ممنون از نظر مثبتی که به مطالبمون دارید،
   رنگ های قهوه ای، بژ، نارنجی و صورتی روشن، رنگ های گرمی هسنند که میتونم بهتون پیشنهاد بدم که با طوسی هم ست می شوند.
   قهوه ای رو اگر با عناصر چوبی در فضا استفاده کنید، فضا رو خیلی گرم میکنه، مثلا با پارکت های چوبی!
   رنگ بژ رو هم میتونید در دیوارها استفاده کنید که فضا رو گرم میکنه،
   صورتی روشن ایده خوبی برای روتختی هستش و نارنجی هم با دکوری ها و اکسسوری های متونید وارد فضا کنید

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید