خواب راحت شبانه با رعایت هفت نکته در دکور اتاق خواب

0
1485
تبلیغات

خواب راحت شبانه به عوامل متعددی وابسته است که یکی از عوامل تاثیر گذار و مهم به روی آن، محیط و دکوراسیون اتاق خواب است. ما همیشه به روی زیبایی و شیک بودن اتاق و خانه تمرکز می کنیم، در حالی که نکاتی را نیز باید برای سلامت روح و جسممان در دکوراسیون در نظر بگیریم. در ادامه این مطلب مواردی را برای شما شرح خواهیم داد تا با رعایت آن ها خواب راحت و لذت بخش تری داشته باشید.

خواب راحت شبانه

دکوراسیون اتاق خواب برای داشتن خواب راحت شبانه

همیشه ما به روی دکوراسیون اتاق خواب و رنگ آن تمرکز کرده ایم، ولی آیا تا به حال به روش هایی فکر کرده اید که عادت های خوابیدن شما را بهبود بخشد؟ اگر شما با خواب شبانه خود به مشکل برخورده اید، اتاق خواب بهترین مکانی است تا با ایجاد تغییراتی در آن، بتوانید خواب راحتی داشته باشید. از کوچک ترین تغییر مانند مرتب و تمیز کردن اتاق خواب تا تغییر بزرگی مانند عوض کردن رنگ دیوارها، می توانند کیفیت خواب شما را بهبود بخشند.

چه نکاتی را برای داشتن خواب راحت شبانه در دکوراسیون اتاق خواب رعایت کنیم؟

نکته شماره یک برای داشتن خواب راحت در شب: رنگ مناسبی برای دیوارهای اتاق خواب انتخاب کنید تا خواب آرامی داشته باشید

اگر آماده یک تغییر بزرگ در اتاق هستید تا خواب بهتری در شب داشته باشید، پس رنگ دیوارها را عوض کنید. رنگ های درخشان ذهن انسان را به فکر کردن تحریک می کند بنابراین گزینه مناسبی برای اتاق خواب نمی تواند باشد. در مقابل رنگ های سرد کم رنگ آرامش بخش هستند و شما را به داشتن خواب راحت و آرام کمک می کند. برای مثال همان طور که در عکس زیر می بینید، رنگ بنفش کم رنگ، گزینه مناسبی برای دیوارهای اتاق خوابتان می تواند باشد.

خواب راحت شبانه

خواب راحت شبانه

خواب راحت شبانه


مطالب مرتبط:

انتخاب رنگ اتاق خواب | مناسب ترین رنگ برای اتاق خواب کدام است؟

با 6 روش کاربردی ترکیب رنگ در دکوراسیون داخلی آشنا شوید!


نکته شماره دو برای داشتن خواب راحت در شب: اتاق خوابتان را همیشه تمیز و مرتب نگهدارید

شاید باور نکنید که اتاق خواب تمیز و مرتب، کیفیت خواب را بهبود می بخشد. تمیز کردن اتاق خواب فقط باعث از بین رفتن گرد و خاک و کثیفی ها نمی شود، بلکه از حواس پرتی و عدم تمرکز جلوگیری می کند و اجازه می دهد که به آرامش برسید. مرتب و تمیز کردن اتاق را هر روز صبح، با مرتب کردن تخت شروع کنید. طبق مطالعات انجام شده توسط محققین، افرادی که ابتدای صبح تختشان را مرتب می کنند، نسبت به افرادی که این کار را انجام نمی دهند، خواب بهتری دارند. پس حتما زمانی را برای مرتب کردن تختان در ابتدای صبح در نظر بگیرید.

خواب راحت شبانه


مطلب مرتبط: خانه مرتب و تمیز – با این برنامه ریزی ساده دیگر خانه شلوغ نخواهید داشت!


نکته شماره سه برای داشتن خواب راحت در شب: اصول فنگ شویی را در دکوراسیون اتاق خواب رعایت کنید

برای حفظ سلامت روحی و داشتن انرژی مثبت، خیلی از افراد اصول فنگ شویی را در خانه رعایت می کنند. این اصول باستانی در مورد چیدمان و قرار دادن وسایل برای داشتن جسم و ذهن و روح سالم تاکید دارد. اتاق خواب محل بسیار مناسبی است تا اینکه اصول فنگ شویی را در آن رعایت کنید. دو نکته ساده ای که به راحتی می توانیم طبق اصول فنگ شویی آن را اجرا کنیم این اس که، تخت را در مرکز قرار دهیم تا از هر سمت اتاق به آن دسترسی داشته باشیم و از قرار دادن آن در راستای درب اتاق، پرهیز کنیم. برای داشتن خواب بهتر فنگ شویی توصیه می کند که در صورت امکان به سمت شمال بخوابید.

خواب راحت شبانه

خواب راحت شبانه


مطلب مرتبط: فنگ شویی اتاق خواب – 4 اصل و 21 نکته مهمی که باید رعایت کنید!


نکته شماره چهار برای داشتن خواب راحت در شب: از اسانس های مخصوص برای خواب آرام استفاده کنید

اگر به دنبال خواب بهتری هستید، اسانس و افشانه های مخصوص می تواند کمکتان کند. اسانس اسطوخودوس برای موارد زیادی کاربرد دارد ولی عمدتا به تاثیرآرامش بخش آن برای خواب راحت شناخته می شود. شما می توانید قبل از خوابیدن آن را در هوا پخش کنید و یا به طور موضعی از آن استفاده کنید.

نکته شماره پنج برای داشتن خواب راحت در شب: از ملحفه های با کیفیت استفاده کنید

همان طور که تشک تخت به روی کیفیت خواب اثر دارد، ملحفه نیز به روی خوابیدن تاثیر گذار است. از ملحفه های ضخیم و خشن استفاده نکنید چون تاثیر منفی به روی خواب شما خواهند داشت. ملحفه هایی با تراکم الیاف بالا و با قابلیت تنظیم دمای بدن را تهیه کنید، مانند ملحفه هایی از جنس بامبو و میکروفیبر که بسیار مناسب هستند.

خواب راحت شبانه


مطلب مرتبط: خرید روتختی نوزاد و کودک + نکات مهمی که در انتخاب آن ها باید بدانید!


نکته شماره شش برای داشتن خواب راحت در شب: اجازه ورود نور به اتاق خواب را در شب ندهید

تا به حال به این دقت کرده بودید که کوچکترین نوری در شب حواس انسان را به خود جلب می کند؟ بنابراین هنگام خواب منابع ایجاد نور در اتاق خواب را خاموش کنید و از پرده هایی از جنس پارچه بلک اوت استفاده کنید تا از ورود نور از خارج جلوگیری کنند. در ضمن بهتر است که گوشی و یا تبلت خود را در زمان خوابیدن به اتاق خواب نبرید تا نور آبی آن ها در تاریکی، شما را آزرده نکند.

خواب راحت شبانه

خواب راحت شبانه


مطلب مرتبط: معرفی انواع پرده برای اتاق خواب و ویژگی های آن ها


نکته شماره هفت برای داشتن خواب راحت در شب: محیط اتاق خوابتان را خنک نگهدارید

دمای اتاق خواب شدیدا به روی کیفیت خواب تاثیر می گذارد. دمای ایده آل برای خواب راحت بین 15 تا 20 درجه سانتی گراد است. علت آن هم این است که دمای بدن شما در هنگام خواب شروع به تغییر می کند و یک محیط خنک باعث خواب آرام می شود. همان طور خنک نگه داشتن اتاق در زمستان آسان است، در مقابل این کار در تابستان کار سختی است. از سالم بودن سیستم تهویه هوا اطمینان پیدا کنید و مطمئن شوید که توانایی این را دارد که به اندازه مناسب هوای خنک تولید کند. ممکن است که پنکه سقفی هم ایده مناسبی برای خنک نگهداشتن اتاق باشد.

خواب راحت شبانه


مطالب مرتبط:

– اتاق خواب ساده و شیک | با این 8 نکته اتاقتان را ارزان اما شیک دکور کنید!

– 31 مدل شیک برای تزیین اتاق عروس و داماد با شمع و گل و بادکنک و تور!

– نکات کلیدی که برای دکوراسیون کرم قهوه ای اتاق خواب باید بدانید!

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید