معماری هتل های معروف

تاریخچه و معماری خانه عامری ها کاشان

خانه عامری ها یکی از قدیمی ترین خانه های تاریخی کاشان است که در حال حاضر به عنوان هتل از آن استفاده می شود. این خانه که از آثار به جا مانده از دوران زندیه است، در طول زمان دچار تغییرات زیادی شده است تا به شکلی که امروزه می بینیم، در آمده است. ما در ادامه این مطلب به صورت خلاصه تاریخچه، معماری و امکانات هتل خانه عامری ها را برای شما شرح خواهیم داد، با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید

معماری و بازسازی خانه منوچهری کاشان

خانه منوچهری در حال حاضر، نمونه ای از بازسازی یکی از عمارت های تاجران دوران قاجار، در شهر کاشان است. هدف از پروژه بازسازی خانه منوچهری، احیا کردن این خانه متروکه و فراموش شده بود. همچنین در این پروژه تنها به بازسازی بنا نپرداختند، بلکه این خانه متروکه را به محلی برای اقامتگاه توریست ها و فعالیت های صنایع دستی نیز، تبدیل کردند. بازدیدکنندگان نه تنها می توانند در این مکان معماری دوران قاجار را ببینند، بلکه می توانند تجربه یک شب زندگی در اتاقی به سبک معماری سنتی ایرانی را نیز داشته باشند. در ادامه این مطلب قصد داریم معماری خانه منوچهری و پروژه بازسازی آن را بررسی کنیم. با ما همراه باشید.

بیشتر بخوانید

طراحی و معماری بی نظیر هتل آتلانتیس دبی

هتل آتلانتیس دبی که یکی از با شکوه ترین و مجلل ترین هتل های جهان محسوب می شود، توسط تعدادی از طراحان و معماران معروف بین المللی خلق شده است. شما با نگاه کردن به بخش های مختلف این هتل و عناصر معماری استفاده شده در آن، به استعداد ناب معماری دیوید راکول و جفری بیرز پی خواهید برد. هتل آتلانتیس دارای 23 طبقه است که از 1539 اتاق برای اقامت مهمانان تشکیل شده است. با ما همراه باشید تا در ادامه این مطلب، طراحی و معماری ورودی هتل، اتاق ها و رستوران های این هتل را برای شما عزیزان توصیف کنیم.

بیشتر بخوانید

هتل عباسی، کهن ترین مهمانسرای جهان

معماری شکوهمند ایرانیان همیشه زبان زد مردم جهان بوده است، به خصوص معماری هنرمندان اصفهانی که در این بین حرف اول را می زند. کهن ترین مهمان سرای جهان، هتل عباسی، در اصفهان قرار دارد و باز مانده ای از دوران صفویه است. مهمان سرا یا هتل عباسی بنایی با قدمت 300 ساله در دل شهر اصفهان قرار دارد و معماری بی نظیر آن تمجید و تحسین همه را با خود به همراه خواهد داشت.در ادامه به برسی معماری و ویژگی های این هتل شکوهمند خواهیم پرداخت.

بیشتر بخوانید

کاروانسرای زین الدین، تنها کاروانسرای مدور ایران

کاروانسرای زین الدین فرصتی است برای تجربه یک شب زندگی به سبک مردم دوران صفوی، تا چند ساعتی به دور از تکنولوژی روز بمانیم. این کاروانسرا که در کیلومتر 60 جاده یزد به کرمان واقع است، به صورت مدور ساخته شده است و از این نظر منحصر به فرد به حساب می آید. در ادامه توضیحاتی مختصر از تاریخچه، معماری و امکانات این بنای تاریخی خواهیم داد.

بیشتر بخوانید

هتل داد یزد، هتلی با معماری کهن ایرانی

یزد شهری تاریخی با سه هزار سال قدمت، اولین شهر خشتی جهان است و قدیمی ترین شهر ایران نیز به شمار می رود و در میراث جهانی یونسکو نیز به ثبت رسیده است. به دلیل بازدید بالا توریست ها از این شهر تاریخی، هتل های معروفی در این شهر وجود دارند که امروز قصد داریم یکی از معروف ترین آن ها، هتل داد، را به شما معرفی کنیم.

بیشتر بخوانید

هتل پاریس لاس وگاس، پاریسی دیگر در آمریکا

هتل پاریس لاس وگاس، یکی از جاذبه های توریستی در لاس وگاس می باشد که در یکی از خیابان های پرطرفدار این شهر واقع است. زمانی که شما وارد این هتل می شوید انگار وارد شهر پاریس شده اید، زیرا طراحی و معماری این هتل با دقت از جزئیات شهر پاریس کپی برداری شده است. در ادامه معماری و دکوراسیون داخلی این هتل را خواهیم دید.

بیشتر بخوانید