با رایحه های بهاری خونت رو خوشبو کن! + معرفی خوشبوکننده های بهاری 1402!

0
48
تبلیغات

چیزی که تو دکوراسیون اهمیت زیادی داره و خیلی از ما بهش توجه نمی کنیم، بو و رایحه اونه. یه خونه لوکس و شیک رو تصور کنین که فضاش بوی خوبی نداره! چه حسی بهتون دست میده؟

پس علاوه بر مبلمان و دکوری ها، بو هم روی حس و حالی که از فضا می گیریم تاثیر داره و باید بهش اهمیت بدیم.

الانم که تو فصل بهاریم و فرصت خوبیه که برای دکوراسیون بهاری خونمون، اون رو با رایحه های بهاری خوشبو کنیم. یادتون باشه که این رایحه ها علاوه بر بوی خوبشون، میتونن بهتون آرامش و حس خوب هم بدن. پس با من بیاین تا اون ها رو معرفی کنم.

خوشبوکننده خانه با رایحه های بهاری

چه طوری رایحه های بهاری رو به خونمون بیاریم؟

1. رایحه های بهاری رو بشناسید:

اول باید رایحه های بهاری رو بشناسیم. خب این فصل زیبا، گل های مخصوص خودشو داره که هر کدوم از اون ها میتونن خونتون رو فوق العاده خوشبو کنند.

گل هایی مثل لاله، سنبل، شکوفه های گیلاس، زنبق و نرگس نمونه هایی از گل های بهاری هستند که احتمالا اون ها رو خوب میشناسید.

گل های بهاری خوشبوکننده هوا

2. با گل یا عصاره خونتون رو خوشبو کنید:

من همیشه اعتقادم اینه که نوع طبیعی هر چیزی، کیفیت و انرژی مثبت بالاتری داره. پس پیشنهادم اینه که با گل های طبیعی بهاری فضای خونتون رو خوشبو کنید.

اما این جا بحث ماندگاری، هزینه و قدرت پخش کنندگی هم مطرح هستش! و خب از این نظر، عصاره این گل ها و دستگاه های پخش کننده، شرایط بهتری نسبت به خود گل های طبیعی دارند.

عصاره گل های بهاری برای خوشبو کردن خانه

پس ببینید که کدوم حالت براتون مناسب تره و یکی از روش های بالا رو انتخاب کنید. البته اگه شرایطش رو داشتید، میتونین همزمان از هر دو روش استفاده کنید.

3. خواص دیگر این رایحه های بهاری رو بشناسید:

یادتون باشه که این رایحه ها، به غیر از بوی خوشی که دارند،  تاثیرات خوبی هم میتونن روی شما بذارند. مثلا:

– باعث آرامش و کاهش استرس می شوند:

بیشتر گل های بهاره ای که معرفی کردم، رایحه های آرامش بخشی دارند باعث کاهش استرس میشن. پس با کمک آن ها میتونید، فضایی آرامش بخش به نشیمن یا اتاق خوابتون بدید.

– بهبود دهنده روحیه هستند:

اثر دیگه ای که این رایحه ها می تونن داشته باشند، اینه که بهتون انرژی و شادی میدن. برای مثال رایحه شکوفه گیلاس، شادی آور و لذت بخشه و رایحه زنبق، حس گرما و انرژی بهتون انتقال میده.

خوشبوکننده خانه با عصاره گل های بهاری

4. از ظرف های شیک در خونتون برای پخش این رایحه ها استفاده کنید:

اگر انتخابتون شاخه های گل طبیعیه، حتما اون ها رو در گلدون های شیک قرار بدین.

اما اگر سراغ عصاره و روغن این گل ها میخواید برید، بهتره که ظروف و بخش کننده های زیبا و شیکی را انتخاب کنید.

یادتون باشه که روش های زیادی برای پخش کردن این رایحه ها در خونه وجود داره و پیشنهاد من استفاده از پخش کننده های دکوراتیوه، مثل شمع معطر و …

5. اثر مفنی رایحه های بهاری:

نکته ای که قبل از خرید و به کار بردن این روش باید بدونید اینه که ممکنه روی بعضی افراد، این رایحه ها اثر منفی داشته باشند.

اثر منفیه شاخه های گل، حساسیت زایی اون هاست. پس اگر خودتون یا یکی از اعضای خونوادتون به بوی گل حساسیت داره، از این روش استفاده نکنید.

عصاره ها رو هم بهتره که قبل از خرید، بو کنید تا ببینید که آیا براتون خوشایند هست یا خیر. چون بوی بعضی از عصاره ها ممکنه باعث ایجاد سردرد و حالت تهوع بشه!

و در آخر…

اگر حساسیتی نسبت به این گل های بهاری ندارید، پیشنهادم اینه که حتما یکی از اون ها رو انتخاب کنید و با بوی خوبشون حس و حال خوب رو به فضای منزلتون بیارید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید